Holandia: 87,5 proc. dorosłych Holendrów jest zaszczepionych przeciwko Covid-19

Świat
Holandia: 87,5 proc. dorosłych Holendrów jest zaszczepionych przeciwko Covid-19
PAP/EPA/RAMON VAN FLYMEN
Z danych RIVM wynika, że w zeszłym tygodniu wykonano ponad 125 tys. szczepień.

Rośnie liczba Holendrów szczepiących się przeciwko koronawirusowi, informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM). Jedynie 12,5 proc. dorosłych Holendrów nie przyjęło jeszcze preparatu przeciwko Covid-19.

Od minionego weekendu przepustka sanitarna jest wymagana w większej liczbie miejsc niż miało to miejsce wcześniej. Rząd zdecydował, że oprócz kin, restauracji, teatrów i klubów, będzie ona niezbędna, aby skorzystać z siłowni, basenu lub wejść do muzeum.

 

Spowodowało to zdynamizowanie procesu szczepień przeciwko koronawirusowi. Z danych RIVM wynika, że w zeszłym tygodniu wykonano ponad 125 tys. szczepień.

 

ZOBACZ: USA. Szczepionki dla krajów w których toczą się konflikty. Antony Blinken informuje o umowie z J&J

 

Instytut podaje, że liczba niezaszczepionych Holendrów wynosi prawie dwa miliony. Część z nich, aby uzyskać przepustkę sanitarną decyduje się na wykonanie bezpłatnych testów na obecność wirusa. W przypadku uzyskania negatywnego wyniku otrzymują kod QR ważny przez 24 godziny.

 

Open Netherlands Foundation, która zajmuje się organizacją testów twierdzi, że notuje coraz więcej chętnych. - W zeszłym tygodniu było to ponad 543 tys. osób, a tydzień wcześniej niecałe 478 tys. – powiedział dziennikowi "Algemeen Dagblad" rzecznik fundacji.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie