Waldemar Kraska: w szpitalach ponad 10 tys. pacjentów z COVID-19

Polska
Waldemar Kraska: w szpitalach ponad 10 tys. pacjentów z COVID-19
Polsat News
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

- W szpitalach przebywa 10 221 pacjentów z COVID-19; w ciągu ostatniej doby przyjęto 433 nowych chorych - przekazał w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska pytany w Polskim Radiu 24 o sytuację epidemiczną w Polsce, ocenił, że "czwarta fala zaczyna przyspieszać". - Wyraźnie się to przedstawia w liczbie przyjmowanych pacjentów zakażonych COVID-19 do polskich szpitali - dodał.

 

ZOBACZ: Premier: szpitale tymczasowe to przedpole walki z COVID-19

 

Poinformował, że w ciągu ostatniej doby przyjęto do szpitali 433 nowych chorych z COVID-19. - W tej chwili przebywa w szpitalach 10 221 pacjentów zakażonych koronawirusem - podkreślił Kraska.

 

Wiceszef MZ przekazał też, że jest przygotowanych 15,5 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19.

"Będzie to dość niski wynik"

Kraska pytany o poniedziałkowe dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem, zaznaczył, że będą one odbiegać od tych, które mieliśmy w poprzednim tygodniu. - To będzie dość niski wynik. (...) Dopiero wtorkowy, środowy wynik będzie pokazywał, na jakim etapie pandemii jesteśmy - stwierdził.

 

Wiceszef MZ zaapelował też o przestrzeganie zasad epidemicznych oraz przyjmowanie szczepionki przeciw COVID-19.

 

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 493 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z kolei czwartkowe, piątkowe i sobotnie dane potwierdzały ponad 15 tys. nowych zakażeń COVID-19.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie