Szczecin. W paczce z Kanady zamiast przypraw były ludzkie prochy

Polska
Szczecin. W paczce z Kanady zamiast przypraw były ludzkie prochy
Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej skontrolowali przesyłkę, w której miały być przyprawy. Okazało się, że w nadanej w Kanadzie paczce były ludzkie prochy - przekazała w poniedziałek Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie.

- Paczka miała trafić do odbiorcy w Chociwlu (zachodniopomorskie - red.). Prawdopodobnie nadawca chciał obejść restrykcyjne przepisy dotyczące sprowadzania zwłok do Polski - poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

Ludzkie prochy zamiast przypraw

- W paczce znajdowała się plastikowa puszka z informacją o imieniu i nazwisku zmarłego, dacie i numerze kremacji oraz nazwie domu pogrzebowego. Wewnątrz puszki znajdował się worek foliowy z szarym proszkiem - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

 

Jak dodała, "funkcjonariusze służby celno-skarbowej, którzy kontrolowali przesyłkę, byli bardzo zdziwieni rodzajem substancji".

 

ZOBACZ: Ukraina. Celnicy udaremnili przemyt trzech żywych wilków. Zadeklarowano do oclenia psy rasy łajka

 

Według informacji zawartych w deklaracji celnej w paczce miały znajdować się przyprawy. Zadeklarowana wartość przesyłki wyniosła 40 dolarów kanadyjskich.

 

W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu prochów ludzkich w przesyłce sprawę przekazano do Komisariatu Policji Szczecin.

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie