Poznań. W związku z pandemią szpitale ograniczyły odwiedziny pacjentów

Polska
Poznań. W związku z pandemią szpitale ograniczyły odwiedziny pacjentów
PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Szpitale w Poznaniu wprowadziły czasowe lub obowiązujące do odwołania ograniczenia odwiedzin pacjentów. Ma to związek z trwającą pandemią i rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

W poniedziałek resort zdrowia poinformował, że minionej doby w Wielkopolsce stwierdzono 380 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

Ograniczenia w szpitalach

W celu zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego Szpital Wojewódzki w Poznaniu wprowadził ograniczenie odwiedzin pacjentów do końca listopada. Placówka poinformowała, że w wyjątkowych sytuacjach ordynatorzy lub kierownicy oddziałów mogą wydać indywidualną zgodę na odwiedziny z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Także Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego podał, że odwiedziny są wstrzymane, z wyjątkiem sytuacji szczególnych.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce dzisiaj. Nowe przypadki. Raport Ministerstwa Zdrowia, 8 listopada

 

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. "Wyjątek stanowią sytuacje szczególne, w których taka zgoda może zostać wydana przez kierownika oddziału" – poinformowała w poniedziałek PAP Zuzanna Pankros z biura prasowego placówki.

 

W Ginekologiczno–Położniczym Szpitalu Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Osobne zasady dotyczą wizyt rodziców dzieci przebywających w oddziałach neonatologicznych.

 

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie