Granica polsko-białoruska. Śmierć żołnierza w obszarze przygranicznym. Zmarł w trakcie odpoczynku

Polska
Granica polsko-białoruska. Śmierć żołnierza w obszarze przygranicznym. Zmarł w trakcie odpoczynku
East News/Jakub Kaminski
Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicnie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granic

Żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia; pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich - poinformowała 18 Dywizja Zmechanizowana.

"W niedzielę, 7 listopada br. w godzinach porannych żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich" - podała w niedzielę na Twitterze 18 Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka.

"Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego"

Jak podkreślono, do zdarzenia doszło w trakcie odpoczynku żołnierza. "Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicy. Pełnił służbę jako logistyk" - czytamy we wpisie.

 

ZOBACZ: MON: kolejne prowokacje na granicy. "Krzyczeli, że zastrzelą polskich żołnierzy"

 

"Rodzina zmarłego została objęta opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojska" - przekazano.

 

Jak poinformowano, oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie prowadzi postępowanie wyjaśniające w celu ustalenia przyczyn zaistniałego zdarzenia.

 

Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego przekazał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

 

bas/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie