Szczecin. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym przy ul. Srebrnej. Siedem osób rannych

Polska
Szczecin. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym przy ul. Srebrnej. Siedem osób rannych
Twitter/Zbigniew Bogucki

W budynku jednorodzinnym przy ul. Srebrnej w Szczecinie doszło do wybuchu gazu. - Na miejscu pracuje straż pożarna i policjanci. Dobra informacja jest taka, że nikt nie zginął - informowała oficer prasowa szczecińskiej policji w rozmowie z polsatnews.pl. Straż pożarna poinformowała o siedmiu poszkodowanych. Wśród nich są dwoje dzieci.

Szczecińska policja w rozmowie z polsatnews.pl potwierdziła, że w budynku jednorodzinnym w Szczecinie przy ul. Srebrnej doszło do wybuchu. - Nikt nie zginął, na miejscu pracuje straż pożarna i policjanci - przekazała oficer prasowa.

 

- Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej. Poszkodowanych zostało siedem osób - powiedział Interii kpt. Franciszek Goliński z PSP w Szczecinie. Jak dodał, straż otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym wybuchu gazu o 15:40.

 

Służby sprawdzają czy w gruzowisku nie ma kolejnych poszkodowanych
Polsat News
Służby sprawdzają czy w gruzowisku nie ma kolejnych poszkodowanych

 

Akcję ratunkową wspomagają cztery karetki pogotowia i dwa śmigłowce LPR. Budynek uległ zawaleniu. Służby sprawdzają, czy pod gruzami nie znajdują się ludzie. 

 

Do sprawy odniósł się wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Trwa akcja ratowniczo-poszukiwawcza. Strażacy przeszukują zgliszcza. Dwóch najciężej poszkodowanych zostało zabranych przez śmigłowce LPR - napisał na Twitterze.

 

"Z tego domu nic nie zostało. Wyciągnąłem cztery osoby"

- Jest wszystko rozrzucone na kawałki. Z budynku nic nie zostało. Ściany nośne zawaliły się - powiedział jeden z sąsiadów, który po tym, jak usłyszał wybuch, podbiegł na miejsce i zaczął ratować mieszkańców domu.

 

- Zobaczyłem nogi od kobiety, która leżała przyciśnięta gruzem i całą ścianą nośną. Strasznie było ciężko ją odkopać. Z czterema innymi osobami odsunąłem ścianę, wyciągnąłem ją i czekałem na ratowników - powiedział jeden z sąsiadów.

 

- Udało mi się uratować cztery osoby - dziewczynkę, dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy byli przytomni. Dziecko miało dużo szczęścia, bo znalazło się pod zawaloną ścianą nośną, która oparła się o fragment konstrukcji - powiedział.

 

Jego zdaniem w budynku wybuchła butla z gazem. Na miejscu trwa akcja służb.

kmd/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie