Sierra Leone: Wybuch cysterny z paliwem w Freetown. Zginęło ponad 90 osób

Świat
Sierra Leone: Wybuch cysterny z paliwem w Freetown. Zginęło ponad 90 osób
Twitter/@alihashem_tv
Wybuch w Sierra Leone

W wyniku eksplozji uszkodzonej cysterny z paliwem, do jakiej doszło w sobotę rano w stolicy Sierra Leone, zginęło 99 osób - podał wiceminister zdrowia Amara Jambai. Większość ofiar napełniała kanistry i butelki benzyną z uszkodzonej cysterny, gdy doszło do wybuchu.

Do eksplozji doszło w dzielnicy Wellington położonej na wschodnich obrzeżach miasta, na stacji benzynowej, gdy na cysternę najechał miejski autobus - informowała wcześniej burmistrz Freetown Yvonne Aki-Sawyerr. Potwierdziła też, że na miejscu trwa akcja ratownicza.
Oficjalna liczba ofiar nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Do centralnego prosektorium przewieziono dotąd w sumie 91 ciał - przekazał natomiast szef tej placówki Sinneh Kamara.

"Ofiar jest mnóstwo. Wiele zwęglonych ciał" - poinformował szef Centralnej Agencji Zarządzania Kryzysowego Brima Bureh Sesay. "To straszny wypadek" - napisał w mediach społecznościowych.

 

Prezydent kraju Julius Maada Bio, który nie wrócił jeszcze do Sierra Leone po podróży zagranicznej w związku z uczestnictwem w konferencji klimatycznej COP26 w Szkocji, opublikował kondolencje na Twitterze. "Wyrazy mego głębokiego współczucia dla rodzin, które straciły swych bliskich oraz dla tych, którzy odnieśli obrażenia" - napisał. Zapewnił, że jego rząd "uczyni wszystko, co możliwe, by pomóc dotkniętym tragedią".

 

Burmistrz Yvonne Aki-Sawyerr podkreśliła, że pełne rozmiary tragedii nie są jeszcze znane. "Policja i mój zastępca są na miejscu, by wspomóc ekipy ratownicze" - podała.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie