Niemcy. 19-latek pobity zwrócenie uwagi na obowiązek noszenia maseczek

Świat
Niemcy. 19-latek pobity zwrócenie uwagi na obowiązek noszenia maseczek
Pixabay/Reinhold Silbermann
Policja w Erfurcie poprosiła świadków zdarzenia o zgłaszanie się

W sobotę w tramwaju w Erfurcie 19-latek zwrócił uwagę jednemu z pasażerów, że powinien założyć maseczkę. Mężczyzna uderzył chłopca pięścią w twarz, a także znieważył go w sposób rasistowski - informuje portal tygodnika "Spiegel".

Inny pasażer również miał wypowiadać rasistowskie obelgi pod adresem młodego mężczyzny, który według policji ma "azjatycki wygląd" - relacjonuje "Spiegel".

 

Następnie dwaj napastnicy wyszli z tramwaju i uciekli w nieznanym kierunku. Motorniczy zaalarmował policję po otrzymaniu informacji od 19-latka, ale policji nie udało się znaleźć sprawców. Policja w Erfurcie poprosiła świadków zdarzenia o zgłaszanie się.

 

ZOBACZ: Atak na dziennikarza w Afganistanie. "Szukamy sprawców"

 

"Atak ten przypomina inny przypadek" - zauważa "Spiegel". Wiosną w tramwaju w Erfurcie pobito i znieważono w sposób rasistowski 17-letniego Syryjczyka. 26 października, sześć miesięcy po ataku, oskarżony został skazany na cztery lata i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności. Sąd okręgowy w stolicy Turyngii uznał 41-latka za winnego m.in. niebezpiecznego uszkodzenia ciała i znieważenia.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie