Krystyna Pawłowicz: zbliża się czas realnej weryfikacji, kto jest po czyjej stronie w czasie wojny

Polska
Krystyna Pawłowicz: zbliża się czas realnej weryfikacji, kto jest po czyjej stronie w czasie wojny
Polsat News
Krystyna Pawłowicz odniosła się do sytuacji przy granicy polsko-białoruskiej

Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS odniosła się w mediach społecznościowych do wojny hybrydowej prowadzonej przez Białoruś. Pawłowicz przypomniała, że wszyscy obywatele mają obowiązek bronić swojej ojczyzny. "I ci spod znaku kolorowych farbek,jak i ci spod znaku SS" - napisała odnosząc się do społeczności LGBT i osób wspierających Strajk Kobiet. "

"Niech do WSZYSTKICH dotrze,że obowiązek obrony Polski,już wkrótce trzeba będzie REALNIE wykonywać.REALNIE Rozwój działań wojennych rosyjs.agresora przeciw RP na wsch.granicy,wspomaganych otwarcie od wewn. przez V ros-niem. kolumnę w PL-NIEUCHRONNIE do tego prowadzi Bądźcie gotowi" (pisownia oryginalna - red) - napisała na twitterze Krystyna Pawłowicz. 

Pawłowicz przypomniała, że zgodnie z Konstytucją obowiązek obrony ojczyzny dotyczy również sędziów. Była posłanka PiS powołała się na Art 85 ust.1 Konstytucji, który brzmi "Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny".

 

ZOBACZ: Wyższość prawa unijnego nad krajowym. Spór w TK między Taborowskim a Pawłowicz

 

Jak stwierdziła Rosja (która ma bliskie relacje z Białorusią - red) może liczyć na wsparcie "od wewnątrz rzez V rosyjsko-nieiecką kolumnę w PL". Tym samym skrytykowała działania polityków opozycji, którzy sprzeciwiali się m.in wprowadzeniu stanu wyjątkowego przy granicy i negatywnie wypowiadali się na temat kroków podejmowanych przez rząd ws. uchodźców. 

Pawłowicz o LGBT i Strajku Kobiet

Następnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego podkreśliła, że Polski powinni bronić zwolennicy wszystkich opcji politycznych, zarówno władzy jak i opozycji. W kontrowersyjnych słowach odniosła się do przedstawicieli LGBT oraz Strajku Kobiet. "I ci spod znaku kolorowych farbek,jak i ci spod znaku SS" - napisała. 

"Zbliża się czas realnej weryfikacji,kto jest po której stronie w czasie WOJNY" - podsumowała 

dsk/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie