Piotr Müller o czwartej fali: dynamika zakażeń zwalniać w najbliższym czasie nie będzie

Polska
Piotr Müller o czwartej fali: dynamika zakażeń zwalniać w najbliższym czasie nie będzie
Polsat News
Rzecznik rządu Piotr Müller

Dynamika zakażeń rośnie i niestety widzimy, że zwalniać w najbliższym czasie nie będzie – wskazał w czwartkowym wydaniu "Super Expressu" rzecznik rządu Piotr Müller.

Pytany, co dzieje się z przepisami umożliwiającymi pracodawcy weryfikację tego, czy pracownik jest zaszczepiony czy nie, rzecznik odparł, że projekt ten "budzi w pewnych kręgach jakieś wątpliwości, jego zdaniem, nieuzasadnione".

 

ZOBACZ: Liczba ofiar COVID-19 na świecie przekroczyła 5 milionów. Zmarłych z pewnością jest jeszcze więcej

 

- Nie pozwala (projektowana regulacja- red.) bowiem, żeby w jakikolwiek negatywny sposób, finansowy na przykład, odbijało się cokolwiek na pracowniku. Ułatwienie pracodawcy weryfikacji, czy dana osoba jest narażona na zakażenie i ewentualne przesuniecie jej na inne stanowisko, ale z zachowaniem płacy, to wariant, który jest w tej chwili branży pod uwagę – powiedział rzecznik, przyznając, że regulacja budzi emocje w środowisku politycznym. Stwierdził, że życzyłby sobie, by projekt był przyjęty przez Sejm na następnym posiedzeniu – dodał.

 

Zaznaczył, że jest kwestia doprecyzowania szczegółów tak, aby uzyskał pełną akceptację nie tyko w środowisku politycznym, lecz także w społeczeństwie.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie