Małopolskie. Urząd miasta Oświęcim znalazł dom dla koziołka

Polska
Małopolskie. Urząd miasta Oświęcim znalazł dom dla koziołka
oswiecim.pl
wierzę w sierpniu znaleźli strażnicy miejscy. Błąkało się w pobliżu składowiska odpadów komunalnych

Młody koziołek, dla którego oświęcimski magistrat poszukiwał dobrego domu, znalazł nową przystań u gospodarza w krakowskich Przegorzałach - poinformowała rzecznik urzędu miejskiego Katarzyna Kwiecień. Zwierzę zostało znalezione latem.

- Kozłem zaopiekował się właściciel gospodarstwa z Przegorzał, który podpisał z urzędem miasta umowę adopcyjną. Zwierzę będzie tam miało zapewnione dobre warunki do życia i towarzystwo. W gospodarstwie jest wiele zwierząt, w tym krowy i kozy – powiedziała Kwiecień.

 

Zwierzę w sierpniu znaleźli strażnicy miejscy. Błąkało się w pobliżu składowiska odpadów komunalnych. Kozioł jest młody i w dobrej kondycji.

 

Poszukiwania właściciela nie przyniosły rezultatu. Po młodego koziołka nikt się nie zgłosił. Zwierzę zostało zakolczykowane i zgłoszone do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Magistrat zdecydował się poszukać dla kozła dobrego domu. Zdjęcia umieścił na swojej stronie internetowej i na Facebooku. Katarzyna Kwiecień powiedziała, że pojawili się chętni. Gospodarz z Krakowa był pierwszy. Zadeklarował też, że sam odbierze zwierzę.

aml/PAP/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie