Szczawno-Zdrój. Pożar na cmentarzu. Spłonęły drzewa, które prawdopodobnie zapaliły się od zniczy

Polska
Szczawno-Zdrój. Pożar na cmentarzu. Spłonęły drzewa, które prawdopodobnie zapaliły się od zniczy
Facebook/Szczawno Zdrój Możliwości

Spłonęły drzewa na cmentarzu w Szczawnie Zdrój koło Wałbrzycha (woj. dolnośląskie). Tuje prawdopodobnie zapaliły się od gęsto poustawianych w sąsiedztwie zniczy. Do sieci trafiło nagranie z pożaru, który wybuchł w poniedziałek wieczorem.

- Zgłoszenie dostaliśmy o godz. 19:16 - powiedział nam kap. Tomasz Kwiatkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

 

- Jeden ze strażaków był akurat w tamtej chwili na cmentarzu. Widział jak drzewo zaczyna się palić i pobiegł po wodę. Powiedział, że "spóźnił się 40-50 sekund" - relacjonował. 

Gęsto poustawiane znicze

- Szybkość spalania w takim przypadku jest bardzo intensywna. To były suche i stare tuje, rosnące bardzo blisko siebie - mówił Kwiatkowski.

 

W sąsiedztwie znajdowały się jeszcze inne drzewa i krzewy, ale te nie zostały zajęte przez płomienie. - Dobrze, że wiatru nie było - tłumaczył strażak. Na miejscu interweniował jeden samochód PSP w Wałbrzychu. 

 

Strażak, który był akurat od samego początku na miejscu zdarzenia przekazał, że tuja prawdopodobnie zajęła się od gęsto poustawianych w jej pobliżu zniczy. 

 

ZOBACZ: Tczew. Pożar w bloku mieszkalnym. Jedna osoba nie żyje, dwie w szpitalu

 

Do sieci trafiło nagranie z pożaru. Na nagraniu widać jak zapalone drzewo w mgnieniu oka zamieniło się w pochodnię, a ogień przeniósł się na sąsiadującą z nią drzewo. 

 

WIDEO: Drzewo w mgnieniu oka zamieniło się w pochodnię

 

ap'grz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie