Maile z pogróżkami na sejmowych skrzynkach. Dostają je posłowie opozycji

Polska
Maile z pogróżkami na sejmowych skrzynkach. Dostają je posłowie opozycji
Paweł Kowal/Twitter, Lukas Plewnia / CC-by-SA / Commons
Jednym z posłów, którzy dostają groźby śmierci, jest Paweł Kowal

Katarzyna Lubnauer i Paweł Kowal (KO) to niektórzy z posłów opozycji, którzy otrzymują wulgarne anonimowe maile, zawierające groźbę śmierci. Podobne otrzymywać mieli Dariusz Joński i Radosław Sikorski. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do prokuratury - dowiedziała się Interia.

"Katarzyna Lubnauer zaj*** cię maczetą, którą niedawno kupiłem, jeszcze nie miała krwi zdrajcy, ale zamierzam to zmienić. Jestem dziki jak murzyn i tak samo cię zmasakruję, do zobaczenia" - czytamy w mailu wysłanym do Katarzyny Lubnauer. Wiadomości o takiej samej treści, choć wysłaną z innego adresu, otrzymał Paweł Kowal. "Bez komentarza. Podaję do publicznej wiadomości" - napisał poseł KO na Twitterze. Posłowie otrzymali wiadomości na swoje służbowe, sejmowe adresy poczty e-mail.

 

 

Zarówno Lubnauer jak i Kowal zapowiadają kroki prawne. - Sprawę zgłosiłam już w Sejmie. Uważam, że powinno zostać złożone zbiorowe zawiadomienie - przekazała w rozmowie z Interią Katarzyna Lubnauer. Po publikacji Interii i polsatnews.pl Paweł Kowal poinformował, że on również zgłosił sprawę policji.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że maila z groźbami o takiej samej treści otrzymało wielu polityków opozycji.

 

Więcej na ten temat na Interii: Posłowie opozycji otrzymali groźby. "Zmasakruję cię". Zawiadomią prokuraturę

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie