Paweł Zalewski dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni

Polska
Paweł Zalewski dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni
Polsat News
Paweł Zalewski dołączy do Polski 2050 Hołowni

Paweł Zalewski w czwartek poinformował o dołączeniu do koła Polski 2050 Szymona Hołowni w Sejmie. - Rodzina nam się powiększa, a to zawsze okoliczność budząca radość i nadzieję - mówił podczas konferencji prasowej Hołownia. Zalewski prawie pół roku temu został wykluczony z Platformy Obywatelskiej.

- Nasze koło parlamentarne powiększa się o znakomitego polityka, osobę, która sięga swoimi politycznymi korzeniami aż do czasów walki o niepodległość w latach 80. To uczestnik obrad Okrągłego Stołu, to człowiek, który był swego czasu i w PiS, i był członkiem PO, dziś dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go na pokładzie witamy, licząc, że bardzo wzmocni naszą nadzieję  na to, że dziś scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzować, odejść od tego wyniszczającego sporu między dwiema wielkimi siłami politycznymi - mówił Hołownia.

 

Podkreślił, że Zalewski to wybitny specjalista w zakresie polityki międzynarodowej i tą właśnie tematyką będzie się zajmował.

 

Sam Zalewski dziękował za zaproszenie do koła Polski 2050, podkreślił, że został przyjęty "bardzo serdecznie i bardzo profesjonalnie". Zaznaczył jednocześnie, że "oczywiście zaważyły argumenty polityczne, bo to decyzja polityczna".

 

- Przyjąłem propozycję, zaproszenie do Polski 2050 także biorąc pod uwagę to doświadczenie, o którym mówił Szymon - wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie główne partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków, w której ta walka odbywa się kosztem polskich interesów, interesów polskich rodzin, w której chodzi tak naprawdę o władzę, a nie o służenie Polakom - powiedział Zalewski.

 

Dodał, że "Polska 2050 to dziś główna partia na opozycji, która prowadzi poważne prace programowe".

Paweł Zalewski wykluczony z PO

Według informacji Interii Paweł Zalewski podjął decyzję przynajmniej tydzień temu, kiedy zrezygnował z udziału w sądzie partyjnym Platformy Obywatelskiej. Pięć miesięcy wcześniej ówczesny przewodniczący Borys Budka wykluczył go z partii wraz z Ireneuszem Rasiem.

 

- Po pięciu miesiącach od wykluczenia mnie z Platformy Obywatelskiej przez Zarząd Krajowy, postanowiłem wycofać moje odwołanie do Sądu Koleżeńskiego od tej decyzji - napisał w mediach społecznościowych 19 października Zalewski.

Rośnie ruch Hołowni

Po dołączeniu Zalewskiego stan posiadania Szymona Hołowni w Sejmie zwiększył się do ośmiu posłów. Ugrupowanie to wspiera też senator Jacek Bury.

 

ZOBACZ: Paweł Zalewski żegna się z PO. Sąd koleżeński nie zajmie się jego sprawą

 

Wcześniej o miejscu dla Zalewskiego w swoim ugrupowaniu zapewniali politycy Koalicji Polskiej-PSL. - Na pewno w klubie Koalicja Polska-PSL jest miejsce dla posła Pawła Zalewskiego, bardzo by nam się przydał, ale czy do nas dołączy, to jego suwerenna decyzja - mówili posłowie KP-PSL.

prz/Interia/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie