Wołomin. Trwa policyjna obława. 23-latek podejrzewany o paserstwo uciekł z komendy

Polska
Wołomin. Trwa policyjna obława. 23-latek podejrzewany o paserstwo uciekł z komendy
policja.pl/zdj. ilustracyjne
Poszukiwania stały się priorytetem dla całej komendy powiatowej.

Trwa obława na 23-latka, który nieoczekiwanie oswobodził się i uciekł w poniedziałek wieczorem z terenu komendy w podwarszawskim Wołominie. Zaangażowane w działania zostały wszystkie siły podległe pod komendanta powiatowego policji. Poszukiwany mężczyzna podejrzewany jest o paserstwo na znaczne kwoty i fałszowanie dokumentów.

Według informacji przekazanych przez rzecznika wołomińskiej policji do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Policjanci z podwarszawskich Marek na polecenie prokuratury zatrzymali 23-letniego mieszkańca tej miejscowości.

 

Rzecznik poinformował, że po przyjechaniu na policyjny parking podejrzany w pewnym momencie uciekł policjantom. - Trwają czynności poszukiwawcze. Zaangażowani są m.in. policjanci z wydziału kryminalnego oraz ruchu drogowego – powiedział asp. szt. Tomasz Sitek z wołomińskiej policji.

 

ZOBACZ: Rogoźnik. Mężczyzna zginął podczas dachowania, a kierowca uciekł. Znalazły go psy tropiące

 

- Mężczyzna po zatrzymaniu miał zostać przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, a następnie do prokuratury - przekazał policjant.

Nie jest niebezpieczny

Te poszukiwania stały się priorytetem dla całej komendy powiatowej. Mundurowi przeszukują pobliskie obszary i prowadzą działania operacyjne na terenie Wołomina.

 

ZOBACZ: Kenia. Dzieciobójca uciekł policji. Został zabity przez mieszkańców wioski

 

Nie jest jasne w jaki sposób 23-latkowi udało się oswobodzić i uciec. Policja poinformowała, że mężczyzna jest podejrzewany o paserstwo na znaczne kwoty i fałszowanie dokumentów.

 

Przekazano również, że nie stanowi niebezpieczeństwa dla innych osób. Polecenie zatrzymania 23-latka wydała Prokuratura Rejonowa w Mławie. 

rsr/ml/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie