Poczdam. Rusza proces pielegniarki, która zabiła czworo pensjonariuszy domu opieki

Świat
Poczdam. Rusza proces pielegniarki, która zabiła czworo pensjonariuszy domu opieki
kvikk / CC-by-SA / Commons
Do zabójstw doszlo w domu na terenie kampusu Oberlin-Lebenswelten

We wtorek rozpoczyna się proces pielęgniarki z zakładu diakonijnego Oberlinhaus w Poczdamie. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa pensjonariuszy domu opieki dla osób niepełnosprawnych. Zabiła cztery osoby, jedną poważnie zraniła.

Według aktu oskarżenia, 52-latka miał pod koniec kwietnia zaatakować nożem pięciu bezbronnych pensjonariuszy w wieku od 31 do 56 lat, zabijając czterech z nich. Jedna z zaatakowanych, 43-letnia kobieta, przeżyła.

 

Na podstawie opinii psychiatrycznej prokuratura przyjmuje, że pielęgniarka popełniła przestępstwa w stanie znacznie ograniczonej poczytalności. Od momentu aresztowania bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa przebywa na oddziale medycyny sądowej szpitala psychiatrycznego.

 

ZOBACZ: Tragedia w domu opieki. 82-latka zamarzła przed zamkniętymi drzwiami

 

Nie wiadomo czy 52-letnia oskarżona będzie zeznawać w swoim procesie - pisze we wtorek dziennik "B.Z". - To zależy od jej formy w danym dniu - powiedział adwokat kobiety Henry Timm.

 

Do zbrodni doszło w domu Thusnelda-von-Saldern-Haus w Poczdamie, gdzie opieką otacza się niepełnosprawnych umysłowo. Saldern jest częścią Oberlin-Lebenswelten, organizacji diakońskiej zajmującej się opieką nad osobami niepełnosprawnymi.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie