Rekonstrukcja rządu. Grzegorz Puda nowym ministrem funduszy i polityki regionalnej

Polska
Rekonstrukcja rządu. Grzegorz Puda nowym ministrem funduszy i polityki regionalnej
PAP/Marcin Obara

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że nowym ministrem rolnictwa a także wicepremierem ma zostać Henryk Kowalczyk; Anna Moskwa ma objąć stanowisko ministra klimatu, a Piotr Nowak ministra rozwoju i technologii. Nowe stanowisko otrzyma także dotychczasowy szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi - Grzegorz Puda.

Na wtorkowej konferencji prasowej szef rządu powiedział, że we wniosku skierowanym do prezydenta w sprawie zmian w rządzie zaproponował zmianę na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi - Grzegorza Pudę zastąpi Henryk Kowalczyk, który zostanie także wicepremierem.

 

Premier poinformował, że Michał Kurtyka ze względów osobistych zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu i kierownictwo tego resortu obejmie Anna Moskwa.

 

Trzecia zmiana dotyczy stanowiska ministra rozwoju i technologii. Pełnioną obecnie przez szefa rządu funkcję obejmie Piotr Nowak.

- Ze względu na to, że wchodzimy w kolejny okres perspektywy unijnej, zagospodarowania tych funduszy, także w kontekście perspektywy Krajowego Planu Odbudowy, jest takie ważne, dlatego poprosiłem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudę, by przeszedł na stanowisko konstytucyjnego ministra funduszy i polityki regionalnej - dodał premier.

Powstanie ministerstwo sportu

- Tworzymy Ministerstwo Sportu i Turystyki; nie Sportu, jak było niegdyś, tylko Sportu i Turystyki. Tę funkcję zaproponowałem panu Kamilowi Bortniczukowi, który tę funkcję przyjął - powiedział Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej.

 

Obecnie turystyka podlega pod Ministerstwo Rozwoju i Technologii i jest nadzorowana przez wiceszefa resortu Andrzeja Guta-Mostowego.

zma/prz/PAP/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie