Lubelskie. Śmierć 19-letniego Syryjczyka. Przyczyną zgonu było utonięcie

Polska
Lubelskie. Śmierć 19-letniego Syryjczyka. Przyczyną zgonu było utonięcie
wikimedia/geo573
Ciało Syryjczyka w środę wydobyli z Bugu nurkowie.

Zakończono sekcję zwłok 19-letniego obywatela Syrii, którego ciało wyłowiono w środę z Bugu w pobliżu miejscowości Woroblin (Lubelskie). Przyczyną zgonu było utonięcie.

We wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok 19-letniego obywatela Syrii, którego ciało w środę wydobyli z Bugu nurkowie.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Nurkowie wydobyli z Bugu ciało 19-letniego Syryjczyka

 

- Lekarz wstępnie ocenił, że mężczyzna utonął, natomiast pisemnej opinii jeszcze nie mamy. Trwają w tej sprawie czynności - poinformowała Kępka. Dodała, że sekcja odbyła się w piątek. Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

We wtorek 19 października Strażnicy Graniczni ujawnili w pobliżu miejscowości Woroblin (pow. bialski) 22-letniego Syryjczyka, który nielegalnie przekroczył granicę z Białorusi do Polski przez Bug.

Zostali skierowani na ponton

Według relacji 22-latka, razem z drugim młodym mężczyzną został skierowany przez białoruskie służby na ponton, żeby przemieścić się na drugi brzeg rzeki.Poszukiwania młodego mężczyzny w Bugu rozpoczęła wodno-nurkowa grupa poszukiwawcza.

 

ZOBACZ: Hajnówka. Syryjczyk nie zatrzymał się do kontroli, próbował potrącić policjanta, wiózł migrantów

 

Nurkowie odnaleźli ciało w środę.

 

Jak informował rzecznik KWP w Lublinie kom. Andrzej Fijołek, tożsamość 19-letniego Syryjczyka została potwierdzona "ponad wszelką wątpliwość".

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie