Awantura na plaży w Rio. Mężczyzna poszczuł plażowiczów aligatorem

Świat
Awantura na plaży w Rio. Mężczyzna poszczuł plażowiczów aligatorem
Ianaré Sévi / CC-by-SA / Commons, zdj. ilustracyjne
Mężczyzna poszczuł wczasowiczów małym aligatorem

Do rzadkiego zdarzenia doszło na plaży Macumba położonej na zachód od brazylijskiego miasta Rio de Janeiro. Jeden z biorących udział w bójce wczasowiczów zaatakował innego mężczyznę małym aligatorem.

Nagranie, rozsyłane masowo we wtorek przez użytkowników mediów społecznościowych, zostało zarejestrowane przed kilkoma dniami na popularnej wśród turystów plaży. Na krótkim filmie, który zamieściła na swojej stronie również telewizja CNN, widać trzy osoby kłócące się ze sobą przy brzegu oceanu.

Poszczuł plażowicza aligatorem

W pewnym momencie jeden z mężczyzn szczuje trzymanym w rękach aligatorem innego plażowicza. Na nagraniu widać jak zwierzę próbuje ugryźć w rękę osobę, w kierunku której została zwrócona jego paszcza.

 

Nietypowemu zdarzeniu towarzyszy rozemocjonowana grupa osób, która nagrała film. - Ludzie, on ma w ręku aligatora! Przestańcie, przestańcie! - krzyczy jedna z obserwujących zajście wczasowiczek.

 

 

Ostatecznie, jak wynika z nagrania, atakujący przeciwnika małym aligatorem został obezwładniony. W trakcie szarpaniny upuścił też na piasek gada, którym próbował poszczuć przeciwnika.

To nie program satyryczny

Opisujący zdarzenie portal telewizji CNN wyjaśnia, że nietypowa scena nie powstała na użytek żadnego z programów satyrycznych, ale wydarzyła się podczas prawdziwej scysji.

 

ZOBACZ: USA. Aligator zaatakował swoją opiekunkę. Wszystkiemu przyglądały się dzieci

 

Według stacji to właśnie mały aligator był głównym powodem kłótni pomiędzy mężczyznami, których próbował rozdzielić wezwany na miejsce strażak. Ratownik ostatecznie przekazał zwierzę do jednego z pobliskich parków przyrody, z którego przybył na plażę mały gad.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie