Wrocław. Kara grzywny za publiczne znieważenie narodu polskiego i Polaków

Polska
Wrocław. Kara grzywny za publiczne znieważenie narodu polskiego i Polaków
Polsat News

Na 10 tys. zł grzywny skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy we Wrocławiu Katarzynę Ż. za publiczne znieważenie narodu polskiego i Polaków. Wyrok nie jest prawomocny. Dotyczy obraźliwego nagrania wideo na portalu społecznościowym

Biuro prasowe Sądu Okręgowego poinformowało w komunikacie, że w poniedziałek Katarzyna Ż. została skazana wyrokiem w I instancji, który jeszcze nie jest prawomocny.

Znieważyła naród polski, pochwalała zabijanie ludzi

"Była oskarżona o to, że w nieustalonym dniu 2020 roku, ale nie później jednak niż 12 sierpnia 2020 roku we Wrocławiu, publicznie znieważyła naród polski oraz Polaków z powodu ich przynależności narodowej poprzez umieszczenie na portalu internetowym facebook swojego nagrania audiowizualnego zawierającego słowa powszechnie uznane za obraźliwe kierowane do narodu polskiego i Polaków oraz publicznie pochwalała zabijanie ludzi przez Adolfa Hitlera poprzez wypowiadanie w nagraniu treści afirmujące popełnienie przestępstwa pozbawiania życia człowieka" - napisano w komunikacie.

 

Sąd uznał oskarżoną za winną i wymierzył jej karę grzywny w wysokości dwustu stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 50 zł.

 

ZOBACZ: Protest budżetówki w Warszawie. Ulicami przeszli pracownicy sądów, prokuratur, policji i skarbówki

 

Dodatkowo sąd orzekł środek karny w postaci podania wyroku do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie go na stronie internetowej prowadzonej dla Sądu Okręgowego we Wrocławiu przez okres dwóch miesięcy.

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie