Gen. Mirosław H. zatrzymany. Miał kierować pod wpływem alkoholu

Polska
Gen. Mirosław H. zatrzymany. Miał kierować pod wpływem alkoholu
Polsat News
Gen. Mirosław H. został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości

80-letni gen. Mirosław H. został zatrzymany przez policję, a badanie wykazało u niego zawartość 0,6 promila alkoholu w organizmie - poinformował portal rmf24.pl. Do zatrzymania doszło w miejscowości Kiełpieniec na Mazowszu.

Jak informuje portal, volvo jadące zygzakiem dostrzegli policjanci w cywilu, którzy jechali za nim drogą. Natychmiast zawiadomili drogówkę o podejrzeniu, że auto kierowane jest przez nietrzeźwego kierowcę.

 

ZOBACZ: Lubuskie. Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją. Czołowo zderzył się z innym autem

 

Funkcjonariusze zatrzymali samochód i przebadali kierowcę na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Badania wykazało 0,6 promila. Kierującym okazał się Mirosław H. Generał został zwolniony po spisaniu protokołu. Samochód odprowadziła do domu inna osoba.

 

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, czyli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, jest w Polsce przestępstwem i grozi za nie odpowiedzialność karna.

 

Gen. H. to pierwszy i jedyny jak dotąd Polak, który odbył lot kosmiczny. W okresie stanu wojennego był członkiem Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, był też w latach 80. komendantem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie.

pdb/prz/rmf24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie