Słonecznie i pogodnie. Prognoza na niedzielę

Polska
Słonecznie i pogodnie. Prognoza na niedzielę
pixabay
Niedziela zacznie się lokalnymi, zanikającymi mgłami na zachodzie i w centrum Polski, które ograniczą widoczność do 400 metrów.

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczna pogoda - powiedział Jakub Gawron, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 8 do 12 stopni Celsjusza.

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, niedziela będzie pogodna na przeważającym obszarze kraju.

 

ZOBACZ: Naukowcy: Słońce i promienie kosmiczne silnie wpływają na klimat

 

- Niedziela zacznie się lokalnymi, zanikającymi mgłami na zachodzie i w centrum Polski, które ograniczą widoczność do 400 metrów. Do południa na krańcach wschodnich możliwe będą zanikające opady deszczu i śniegu na szczytach Bieszczad. W ciągu dnia na niebie dominować będzie słońce. Jedynie na wschodzie i na północy kraju okresami zachmurzenie może wracać do dużego. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a temperatura maksymalna powietrza w ciągu dnia wyniesie od 8 stopni Celsjusza na wschodzie do 12 stopni na zachodzie Polski. W terenach podgórskich Karpat termometry wskażą od 5 do 7 stopni - powiedział Jakub Gawron z IMGW.

Pogodna noc

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie pogodna, z lokalnymi mgłami ograniczającymi widoczność do 400 metrów.

 

Wideo: Słonecznie i pogodnie. Prognoza na niedzielę

 

W nocy temperatura spadnie do minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie, 3 stopni na południowym zachodzie i zachodzie oraz 5 stopni nad morzem. Prognozowany jest słaby wiatr, tylko nad morzem umiarkowany, z kierunku południowego i południowo-zachodniego.

 

Początek tygodnia zapowiada się pogodnie, z temperaturami maksymalnymi dochodzącymi do kilkunastu stopni Celsjusza.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie