Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor miał 70 lat

Polska
Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor miał 70 lat
Jan Bielecki/East News
Nie żyje Krzysztof Kiersznowski. Aktor miał 70 lat

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. O śmierci aktora poinformował Tomasz Mędrzak, dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru TM. Kiersznowski grał w znanych filmach jak "Vabank", "Vabak II", "Kiler" czy "Kiler-ów 2-óch". Grał także w serialu "Świat według Kiepskich".

"Kochany Krzysiu, nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu" - napisał dyrektor artystyczny Teatru TM na Facebooku. 

 

Krzysztof Kiersznowski urodził się w Warszawie. Od matki, która pracowała w wydziale kultury Stołecznej Rady Narodowej, zaraził się aktorstwem. Dzięki dziadkowi, przedwojennemu oficerowi i Sybirakowi, który po II wojnie światowej znalazł pracę jako bileter w kinie "Świt" – chodził na wszystkie projekcje filmów. Często bywał też w Teatrze Współczesnym.

 

Udało mu się za pierwszym razem zdać na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, który ukończył w 1977 roku.

 

ZOBACZ: Rosja. Reżyser i aktorka wrócili z kosmosu. Pracowali nad filmem fabularnym

Krzysztof Kiersznowski: Kariera

Mając 26 lat wystąpił w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy. W 1976 debiutował na scenie Teatru Ochoty. Dostrzeżony przez krytyków został dwa lata później na XIX Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu.

 

Występował w wielu warszawskich teatrach: Studio, Sceny Prezentacje, Komedia, Rampa, Rozmaitości, "Polonia", Capitol, TM, IMKA i Kamienica.

 

ZOBACZ: USA. Tragedia z udziałem Aleca Baldwina. Asystent nie był świadomy, że daje aktorowi naładowaną broń

 

Szerokiej publiczności dał się zapamiętać dzięki kultowym rolom w filmach "Vabank" i "Vabank II", a także w komedii gangsterskiej "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch". Zagrał też w "Superprodukcji", "Ile waży koń trojański?", "Cześć Tereska" czy "Ballada o Piotrowskim".

 

Pojawiał się także na szklanym ekranie w wielu rolach serialowych m. in. w "Świecie według Kiepskich".

 

Był żonaty z Francuzką Martin, która pracowała w dyplomacji. Mieli dwoje dzieci – syna Maksa i córkę Katarzynę.

wys/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie