Wybory w PO. Mieczysław Struk wygrał z Agnieszką Pomaską na Pomorzu

Polska
Wybory w PO. Mieczysław Struk wygrał z Agnieszką Pomaską na Pomorzu
PAP/Adam Warzawa
Posłanka PO Agnieszka Pomaska

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wygrał z Agnieszką Pomaską wybory na szefa PO w regionie pomorskim - wynika z wpisu posłanki KO na Twitterze. Również prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej - mimo poparcia ze strony Donalda Tuska - przegrał wybory na szefa dolnośląskiej PO z Michałem Jarosem.

"Gratulacje dla nowego Przewodniczącego Regionu Pomorskiego PO @strukmieczyslaw. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w tych ostatnich tygodniach. Mile wspominam wszystkie spotkania w pomorskich powiatach. Do zobaczenia na kolejnych!" - napisała Agnieszka Pomaska w sobotę wieczorem na Twitterze.

 

Przed wyborami posłankę wsparł m.in. lider PO Donald Tusk. Mieczysława Struka popierał natomiast dotychczasowy przewodniczący Sławomir Neumann.

Wybory na Dolnym Śląsku

Poseł Michał Jaros został szefem Platformy w regionie dolnośląskim - wynika z nieoficjalnych informacji, choć oficjalnie wyniki jeszcze nie są znane. Pokonał on prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

 

Poseł Michał Jaros w sobotę wieczorem zamieścił na swoim Twitterze tylko jedno słowo: "Dziękuję!".

 

 

Jaros wygrał, choć poparcia Szełemejowi udzielili m.in. lider PO Donald Tusk, były lider i p.o. szefa dolnośląskich struktur Grzegorz Schetyna oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

 

W sobotę w PO odbywały się wybory szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego partii.

zdr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie