Konfederacja chce policzyć "koszty i zyski z obecności w UE". Powołuje zespół parlamentarny

Polska
Konfederacja chce policzyć  "koszty i zyski z obecności w UE". Powołuje zespół parlamentarny
Robert Winnicki z Konfederacji/Polsat News

Powołujemy Parlamentarny Zespół ds. oceny korzyści i strat z członkostwa Polski w UE – poinformowała Anna Bryłka z Konfederacji. Jak tłumaczą politycy ugrupowania, chcą przez działania zespołu "przedstawić społeczeństwu polskiemu fakty".

Anna Bryłka poinformowała o planach związanych z powołaniem Parlamentarnego Zespołu ds. oceny korzyści i strat z członkostwa Polski w UE na konferencji prasowej w Sejmie.

 

Jak tłumaczyła działaczka Konfederacji, zespół zajmie się m.im. analizą korzyści i strat wynikających z obecności Polski w UE, przygotowaniem różnych scenariuszy na możliwą dezintegrację UE i  analizą możliwości renegocjacji traktatów.

Winnicki o "szantażu" UE

- Widzimy co się dzieje, widzimy przymuszanie Polski do kolejnych niekorzystnych rozwiązań. Widzimy dyktat energetyczny, widzimy dyktat  światopoglądowy - tłumaczył na konferencji prasowej Robert Winnicki.

 

Poseł  wspomniał też  o proteście "Solidarności" w Luksemburgu. Jak podkreślił polityk, manifestacja to nie tylko wyraz sprzeciwu wobec decyzji TSUE ws. Turowa, ale też głos "w obronie elementarnych praw suwerennego narodu".

 

ZOBACZ: Konfederacja chce kontroli NIK w Ministerstwie Zdrowia. "Nieetyczna kampania społeczna"

 

- Dzisiaj musimy policzyć koszty i zyski z obecności  w Unii Europejskiej, dokonać  fachowej oceny tego co się dzieje - podkreślił polityk.

 

- Musimy przestać ulegać szantażowi, że jałmużna z Brukseli, która stanowi mikroprocent polskiego PKB, jest czymś czym można zniewolić naród, nasze państwo - tłumaczył dalej Winnicki.

 

- Musimy odrzucić ten dyktat, przestać być wschodem Zachodu, ubogim krewnym, który na salonach musi się dopominać o swoje prawa - dodał poseł.

zma/msl/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie