Syria. Pięć osób zginęło w wybuchu w składzie amunicji syryjskiej armii

Świat
Syria. Pięć osób zginęło w wybuchu w składzie amunicji syryjskiej armii
Pixabay/Republica/Twitter The RAGEX
Do eksplozji doszło podczas rutynowych prac konserwacyjnych w zajezdni

Pięć osób zginęło, a cztery zostały ranne wskutek wybuchu w składzie amunicji syryjskiej armii przy drodze łączącej miasta Hims i Hamę w zachodniej części Syrii – poinformowała w środę agencja Reutera.

Do eksplozji doszło podczas rutynowych prac konserwacyjnych w zajezdni. Nie podano bliższych informacji na temat ofiar. W regionie Hims, gdzie miał miejsce wybuch, przebywają siły Iranu, głównego zwolennika prezydenta Syrii, Baszszara al-Asada.

 

ZOBACZ: Syria. Eksplozja w autobusie w Damaszku. 13 osób zginęło, trzy są ranne

 

W środę w godzinach przedpołudniowych doszło w Syrii do ostrzału zabudowy mieszkalnej, dokonanego przez armię syryjską w zajętym przez rebeliantów mieście Ariha, w prowincji Idlib. Wśród 11 ofiar znalazło się "czworo dzieci idących do szkoły" – potwierdził UNICEF.

 

 

"Dzisiejsza przemoc jest kolejnym przypomnieniem, że wojna w Syrii jeszcze się nie skończyła. Cywile, w tym wiele dzieci, nadal odczuwają główny ciężar brutalnego, trwającego od dekady konfliktu" - czytamy w oświadczeniu UNICEF-u.

 

Atak na osiedle był poprzedzony zamachem bombowym na jadących autobusem syryjskich żołnierzy, w którym zginęło 14 osób, a kilka zostało rannych.

 

aml/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie