Porsche, audi, mercedes. ZDM sprzedaje porzucone samochody

Polska
Porsche, audi, mercedes. ZDM sprzedaje porzucone samochody
ZDM Warszawa

Osiem samochodów zostało wystawionych przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie na sprzedaż w przetargu. To auta, które przeszły w posiadanie miasta po tym, jak zostały odholowane, bo zostały porzucone, a następnie przez pół roku nikt nie zgłosił się po ich odbiór.

"Auta, które zostały wystawione na sprzedaż zostały usunięte w oparciu o art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym. W trybie tego przepisu usuwane są pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane" - przekazał Zarząd Dróg Miejskich.

Porsche za 13 tysięcy

W ogłoszonym przetargu można kupić mercedesa S500, forda mondeo mk3 kombi, mazdę 6, forda fusion, porsche cayenne, saaba 93, mercedesa C200 czy audi A6. Najstarsze auto jest z 2002 roku, najmłodsze z 2009. Ceny wywoławcze kształtują się od 1600 złotych za mercedesa c200 do 39 tysięcy za mercedesa 500S. Cena wywoławcza za porsche to natomiast 13 400 złotych. 

 

 

Samochody, które zostały odholowane trafiają na parkingi firm, z którymi ZDM ma podpisane stosowne umowy. Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru pojazdu. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt po auta się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy.

Zazwyczaj trafiają na złom

Do tej pory pojazdy, których nikt nie zdecydował się odebrać, po przejściu na własność miasta trafiały na złom. "Zazwyczaj bez żalu, bo w większości przypadków były to samochody stare i na tyle nadgryzione zębem czasu, że nie uratowałby ich nawet kapitalny remont" - napisał ZDM.

 

Zdarzają się też wyjątki. Niektóre porzucone auta są w całkiem niezłym stanie i w rzeczywistości wcale nie muszą trafiać do kasacji. Osiem takich samochodów wystawionych zostało na sprzedaż na drodze przetargu. "Ceny wyjściowe zostały określone na podstawie wycen szacunkowych i ocen dalszej ich przydatności, wykonanych przez biegłych skarbowych w zakresie wycen pojazdów" - wyjaśnia ZDM.

 

Ogłoszenie o przetargu jest dostępne na stronie ZDM. Oferty można składać do 2 listopada do godziny 14.

dk/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie