Hiszpania: Szkoły w Katalonii mają dostęp do listy zaszczepionych uczniów

Świat
Hiszpania: Szkoły w Katalonii mają dostęp do listy zaszczepionych uczniów
Na podstawie nowego prawa, zatwierdzonego głównie głosami partii separatystycznych, dyrekcje szkół zdobędą też wiedzę dotyczącą pracowników placówek oświatowych, którzy odmówili poddania się szczepieniom przeciw COVID-19

Dyrekcje szkół w Katalonii na północnym wschodzie Hiszpanii uzyskały dostęp do listy uczniów zaszczepionych przeciw COVID-19. O umożliwieniu placówkom dostępu do poufnych informacji zdecydował w środę regionalny parlament.

Zgodnie z ustawą przyjętą przez kataloński parlament władze szkolne będą mogły wnioskować do służb medycznych o podanie informacji o uczniach, którzy przebyli szczepienia przeciw koronawirusowi. Jak argumentuje ustawodawca, ma to na celu skuteczniejsze przeciwdziałanie pandemii COVID-19.

 

ZOBACZ: Hiszpania: Maski zostają co najmniej do wiosny 2022

 

Na podstawie nowego prawa, zatwierdzonego głównie głosami partii separatystycznych, dyrekcje szkół zdobędą też wiedzę dotyczącą pracowników placówek oświatowych, którzy odmówili poddania się szczepieniom przeciw COVID-19.

 

Jak powiedział podczas głosowania Josep Gonzalez-Cambray, odpowiedzialny w rządzie Katalonii za służby medyczne, nowelizacja przepisów ma "ułatwić szkołom pracę oraz pomóc stosować w nich mniej restrykcyjne przepisy".

Dalsze luzowanie restrykcji

Również w środę rząd wspólnoty autonomicznej Katalonii ogłosił dalsze luzowanie restrykcji epidemicznych w placówkach gastronomicznych oraz miejscach rozrywki i sportu. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od piątku przez dwa tygodnie.

 

Na ich podstawie zniesione zostały m.in. wszelkie limity dotyczące liczby kibiców obecnych na zawodach sportowych. Dotychczas na większości tego typu imprez obowiązywało wypełnienie trybun do maksymalnie 80 proc. miejsc.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie