Europosłanka Beata Szydło w Parlamencie Europejskim: przestańcie kłamać na temat Polski

Świat
Europosłanka Beata Szydło w Parlamencie Europejskim: przestańcie kłamać na temat Polski
PAP/Albert Zawada
Europosłanka Beata Szydło w Parlamencie Europejskim

W czasie trwającej w środę w Strasburgu sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego miała miejsce debata poświęcona najbliższemu posiedzeniu Rady Europejskiej. Odpowiadając na liczne nawiązania do Polski, eurodeputowana PiS Beata Szydło zaapelowała o nierozpowszechnianie kłamstw.

- Proszę zostawić Polskę w spokoju i nie rozprzestrzeniać kłamstw i fałszywych informacji na temat tego, co dzieje się w mojej Ojczyźnie – wezwała była premier. - Jeżeli Państwo nie byliście w Polsce – zapraszamy – przyjedźcie, zobaczycie jaki to jest piękny, bezpieczny i przede wszystkim rządzący się demokratycznie kraj – dodała.

 

Eurodeputowana apelowała, by koncentrować się na sprawach istotnych dla Europejczyków, zamiast po raz kolejny toczyć debatę o Polsce. - Bo w Europie jest naprawdę bardzo dużo problemów do rozwiązania i Europejczycy mają prawo oczekiwać, że wreszcie Parlament Europejski zacznie zajmować się ich sprawami – podkreśliła Szydło.

 

ZOBACZ: Beata Szydło wzięła udział w kolizji drogowej. Zderzenie dwóch aut pod Wrocławiem

 

Jak wyjaśniła była szefowa polskiego rządu, jednym z tych problemów jest kryzys energetyczny, który dotknie wszystkich Europejczyków, kiedy będą musieli płacić bardzo wysokie rachunki za prąd i ogrzewanie. - A dlaczego tak się stało? M.in. dlatego, że ten Parlament Europejski nie reaguje na szantaże Gazpromu i zgadza się bezkrytycznie na to, co Gazprom wyczynia w Europie – oceniła eurodeputowana.

 

Przedstawiając program rozpoczynającego się w czwartek szczytu szefów unijnych państw i rządów przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że tematami spotkania będzie n.in. Covid-19, ceny energii i cyfryzacja.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie