Marek Sawicki: mam nadzieję, że mur na granicy nie będzie budowany z białoruskiego betonu

Polska
Marek Sawicki: mam nadzieję, że mur na granicy nie będzie budowany z białoruskiego betonu
Polsat News
Marek Sawicki w programie Debata Tygodnia

- Polska dalej importuje cement, produkty chemiczne i sklejkę z kraju Łukaszenki. Dlatego mam nadzieję, że mur, który PiS będzie stawiać na granicy, nie będzie budowany z białoruskiego betonu – powiedział w "Debacie Tygodnia" w Polsat News poseł ludowców Marek Sawicki. Uważa on, że kryzys migracyjny powinien być rozwiązywany drogą dyplomatyczną

W programie "Debata Tygodnia" Grzegorz Jankowski pytał swoich gości o opinie w sprawie budowy zapory na granicy z Białorusią. Marek Sawicki, poseł PSL, powiedział, że ma nadzieję, że mur, który PiS będzie stawiać na granicy, nie będzie budowany z białoruskiego betonu.

 

Gośćmi w programie byli Paweł Kowal (KO), Jan Mosiński (PiS), Marek Sawicki (PSL) i Krzysztof Bosak (Konfederacja). Zapytani zostali o komentarz w sprawie budowy zapory na granicy z Białorusią.

 

Zdaniem Pawła Kowala "nie jesteśmy od tego, żeby wystawiać rządowi czek na 1,5 mld zł". 

 

- Cały dzień staraliśmy się dowiedzieć, jaki to będzie mur, jaka to będzie technologia. Niestety nie dowiedzieliśmy się nic – powiedział Paweł Kowal. - Szantaż moralny to nie jest sposób na rozmowę z Polakami – dodał poseł KO.

"Nie ma miejsca na fochy"

Jan Mosiński z PiS ubolewał, że PO "strzeliła focha" i gra politycznie kwestią budowy muru.

 

- Nie ma miejsca na strzelanie fochów. Trzeba działać, gdyż chodzi o bezpieczeństwo Polaków – stwierdził Mosiński

Mur z białoruskiego cementu

Poseł PSL Marek Sawicki uważa, że kryzys na granicy powinien być rozwiązany drogą dyplomatyczną.

 

- Trzeba zablokować turystykę, która prowadzi Łukaszenka do Białorusi, a po drugie trzeba w końcu skutecznie zablokować wszelki import towarów.

 

WIDEO: Marek Sawicki o murze na granicy

 

 

- Polska dalej importuje cement, produkty chemiczne i sklejkę z kraju Łukaszenki. Dlatego mam nadzieję, że mur, który PiS będzie stawiać na granicy, nie będzie budowany z białoruskiego betonu – dodał Marek Sawicki.

 

Krzysztof Bosak ubolewa nad sposobem rządzenia państwem.

 

- Zarówno opinia publiczna, jak i my, posłowie, oczekujemy szybkich działań, niestety dopiero później się okazuje czy ci, co otrzymali od nas fundusze, zrobili z nich dobry użytek - powiedział poseł Konfederacji.

wys/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie