Ceny paliw: ponad 6 zł za litr oleju napędowego w Warszawie

Biznes
Ceny paliw: ponad 6 zł za litr oleju napędowego w Warszawie
Polsat News
W czwartek rano kierowcy na jednej ze stacji na warszawskim Żoliborzu mogli zatankować olej napędowy płacąc ponad 6 zł za litr

Ceny benzyny i gazu rosną w zatrważającym tempie. Cena za litr Pb98 przekroczyła 6 zł. Na niektórych warszawskich stacjach benzynowych również olej napędowy przebił w czwartek psychologiczną barierę 6 zł za litr. Analitycy z portalu e-petrol zauważyli, że autogaz w cenie 3,11 zł za litr osiągnął nowy rekord.

Analitycy portalu e-petrol podali, że po wynoszącej 10 groszy podwyżce tankujący benzynę 98-oktanową płacą za jej litr 6,09 zł. To najwięcej w historii dotychczasowych notowań portalu.

 

Wskazali, że o tyle samo podrożał także olej napędowy, który kosztuje 5,89 zł/l i to również jest najwyższa, przeciętna cena tego paliwa zarejestrowana przez portal. O 4 grosze więcej niż w ubiegłym tygodniu - 5,89 zł/l - płaci się też za zakup litra benzyny Pb95.

Ponad 3 zł za litr gazu

Dodali, że podwyżki nie ominęły także autogazu, którego cena równa 3,11 zł/l osiągnęła nowy rekord.

 

ZOBACZ: Benzyna albo nic? Niemcy nie chcą kupować elektrycznych samochodów

 

Analitycy e-petrol przypomnieli, że cena benzyny - jak dotąd najwyższa - obowiązywała już na polskich stacjach wiosną 2012 i 2013 roku oraz latem 2013 roku. Z analizy archiwalnych notowań cen detalicznych wynika, że po raz drugi zrównały się ceny benzyny i diesla - po raz pierwszy paliwa te kosztowały tyle samo w marcu 2019 roku, kiedy płacono za nie 5,09 zł/l.

 

Według portalu, aktualnie na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska, w której tankowanie jest najtańsze - najmniej kosztują tam benzyny: 5,83 (ta sama cena Pb95 obowiązuje w województwie łódzkim) i 6,03 zł/l oraz olej napędowy i autogaz: 5,84 i 3,05 zł/l.

 

WIDEO - Drożyzna na stacjach paliw. 6 zł za litr

 

Pb95 najdroższa na Podlasiu

Benzyna Pb95 jest natomiast najdroższa na Podlasiu i w województwie kujawsko pomorskim, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 5,90 zł/l. Także na Podlasiu i na Opolszczyźnie najwięcej płaci się za zakup litra Pb98 - 6,14 zł/l. W województwie podlaskim najdroższy jest też diesel, oferowany na stacjach tej części Polski średnio po 5,93 zł/l. Autogaz ze średnią ceną równą 3,14 zł/l kosztuje najwięcej na Podkarpaciu i w Małopolsce - podano.

wys/hlk / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie