Lubelskie: Dwa pożary słomy w sąsiednich wsiach. Wielogodzinna akcja straży pożarnej

Polska
Lubelskie: Dwa pożary słomy w sąsiednich wsiach. Wielogodzinna akcja straży pożarnej
Twitter/KM PSP Lublin
Straż pożarna nie wyklucza, że słomę celowo podpalono

W gminie Wojciechów (Lubelskie) trwają dwie akcje gaśnicze balotów słomy. Pożary wybuchły w sąsiadujących wsiach Wojciechów Kolonia Piąta i Stary Gaj. Straż pożarna nie wyklucza, że słomę celowo podpalono.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze w Wojciechowie Kolonia Piąta (Lubelskie) straż pożarna otrzymała w środę o godz. 23.40.

 

- Spaliło się tam 400 bel słomy i nadal trwa dogaszania pożaru. Na miejscu pracują obecnie dwa zastępy straży pożarnej. Jak większość zastępów skończyła działania to otrzymaliśmy zgłoszenie o drugim pożarze w sąsiadującej wsi - powiedział w czwartek oficer prasowy Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Drugie zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej o godzinie 6.20 w czwartek. Ogniem zostało objętych około 800 bel słomy w miejscowości Stary Gaj.

Prawdopodobnie doszło do podpalenia

- W Starym Gaju cały czas prowadzimy działania gaśnicze, część słomy została uratowana przez strażaków, lokalnych rolników i sąsiadów. Na ten moment na miejscu pracuje około 80 strażaków i 24 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego powiatu - dodał Szacoń.

 

ZOBACZ: Nowy Dwór Mazowiecki. Pożar w domu opieki społecznej. Dwie osoby nie żyją

 

- W tych dwóch przypadkach przypuszczamy, że były to podpalenia. Bardzo rozwinięte były te pożary, niemalże całe pryzmy były objęte ogniem jak dojechaliśmy na miejsce - powiedział Szacoń.

 

Szczegółowe okoliczności pożaru wyjaśni policja. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie