Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Wykryto ponad 45 tys. zakażeń. To najwięcej od lipca

Świat
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Wykryto ponad 45 tys. zakażeń. To najwięcej od lipca
Mehr News Agency/Wikipedia Commons

Po raz pierwszy od prawie trzech miesięcy dobowa liczba wykrytych zakażeń koronawirusem przekroczyła 45 tys. - podano w czwartek. Jest to drugi z rzędu dzień z najwyższym od bilansem od drugiej połowy lipca.

W ciągu minionej doby wykryto 45 066 nowych zakażeń. To o prawie 2,3 tys. więcej niż w środę i niemal 4,4 tys. więcej niż w poprzedni czwartek. Najnowszy bilans jest czwartym w ciągu ostatnich ośmiu dni, gdy przekroczony został poziom 40 tys. wykrytych infekcji. Poprzednio ponad 45 tys. zakażeń w ciągu doby wykryto 20 lipca, czyli dzień po tym, jak w Anglii zostały zniesione niemal wszystkie restrykcje covidowe.

Rośnie liczba zgonów 

Niepokojąco rośnie również liczba zgonów z powodu Covid-19 - w trakcie minionej doby zarejestrowano ich 157, czyli o 21 więcej niż w bilansie ze środy i o 35 więcej niż w tym z poprzedniego w czwartku. Łącznie w ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono ich 823 - co jest 9-procentowym wzrostem w stosunku do poprzednich siedmiu.

 

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 8,32 mln zakażeń, z powodu których zmarło 138 237 osób. Pod względem liczby zakażeń zajmuje ona czwarte miejsce na świecie, zaś w statystyce zgonów jest na ósmym.

 

ZOBACZ: Budowa zapory na granicy z Białorusią. Sejm zdecydował

 

Dotychczas przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 dostało 49,29 mln osób, a obie - 45,27 mln. Stanowi to odpowiednio 85,7 proc. oraz 78,7 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie