Indonezja. Bali otworzyło się na zagranicznych turystów z 19 krajów, w tym z Polski

Świat
Indonezja. Bali otworzyło się na zagranicznych turystów z 19 krajów, w tym z Polski
PAP/EPA/MADE NAGI
Pracownicy spacerują po hali przylotów międzynarodowych podczas otwarcia międzynarodowego lotniska Ngurah Rai na Bali w Indonezji

W Indonezji, po 18 miesiącach zamknięcia z powodu pandemii SARS-CoV-2, turystyczna wyspa Bali otwiera się na zagranicznych turystów - przekazał w czwartek tamtejszy rząd. Na liście 19 państw, których w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 obywatele mogą odwiedzić tropikalną wyspę, jest też Polska.

Poza szczepieniem, Indonezja będzie wymagać od zagranicznych turystów pięciodniowej kwarantanny po przylocie. Wymagane będzie także ubezpieczenie zdrowotne do sumy 70 tys. dolarów w razie zakażenia się koronawirusem - podała Agencja Reutera.

 

ZOBACZ: Indonezja. "Poślubił" garnek, by wyśmiać stereotypy na temat kobiet

 

Tymczasem, wbrew oczekiwaniom, pierwszego dnia otwarcia granic, na lokalnym lotnisku nie zgłoszono ani jednego przylotu - przekazał przedstawiciel portu lotniczego. "Jesteśmy gotowi i czekamy na loty międzynarodowe, niemniej na razie żadne nie są przewidziane" - oświadczył rzecznik lotniska.

"Jesteśmy pozbawieni środków do życia"

- Jesteśmy naprawdę pozbawieni środków do życia. Mieliśmy nadzieję, że turyści się pojawią, niestety nikt nie przyleciał - mówił 52-letni taksówkarz oczekujący na pasażerów.

 

Jeden z pracowników agencji turystycznej na wyspie komentuje sytuację, twierdząc że brak lotów jest spowodowany niezapowiedzianą nagłą decyzją rządu. Lista 19 państw, których obywatele mogą przylecieć na Bali, została opublikowana w środę wieczorem. "(Turyści) muszą po prostu mieć trochę czasu żeby zająć się wizami i zaplanowaniem lotów" - stwierdził I Putu Astawa z agencji turystycznej.

 

ZOBACZ: Odrodzenie turystyki na Malcie? Pierwszy taki wynik od 20 lat

 

W 2019 roku Bali odwiedziło 6,2 mln zagranicznych turystów. Pandemia COVID-19 pozbawiła Bali istotnego źródła dochodu z turystyki, która odpowiada za 54 proc. lokalnej gospodarki - podaje Agencja Reutera. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, na Bali przyleciało jedynie 35 osób zza granicy.

 

Poza Polską, Bali otworzyło się m.in. na Chiny, Indie, Nową Zelandię, Francję, Włochy, Hiszpanię, Węgry i Norwegię.

aml
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie