USA. Prawie tonowa dynia wygrała doroczny "Super Bowl" ważenia tych warzyw

Świat
USA. Prawie tonowa dynia wygrała doroczny "Super Bowl" ważenia tych warzyw
AP
Konkurs ważenia dyń odbywa się co roku

993 kilogramy ważyła największa dynia wyhodowana w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Doroczny konkurs ważenia dyń w Half Moon Bay w Kalifornii zwyciężył rolnik ze stanu Waszyngton. Amerykańska dynia pokonała o 145,4 kg tegoroczną polską rekordzistkę.

Jeff Uhlmeyer, rolnik z miasteczka Olympia w stanie Waszyngton, zabrał do domu nagrodę w wysokości 19 709 dolarów. Zwycięstwo w konkursie nazywanym dyniowym "Super Bowl" przyniosła mu dynia ważąca dokładnie 2191 funtów, czyli 993,8 kg.

 

ZOBACZ: Opolskie. Największa dynia w Polsce. Ważyła 848,5 kg

 

- To był długi sezon, ale zacząłem sadzić nasiona w kwietniu i udało mi się je zapylić w połowie czerwca. Dynia wyrosła i tak to się skończyło - powiedział zdobywca głównej nagrody. 

Dyniowe rekordzistki 

Konkurs ważenia dyń odbywa się co roku. Miniony odbył się bez widzów z racji pandemicznych obostrzeń.

 

Największą dynią w historii konkursu była wystawiona w 2020 r. przez rolnika Travis Gienger'a. Ważyła ponad tonę, dokładnie 1065,9 kg. Byłą jednocześnie największą wyhodowaną dotychczas w Ameryce Północnej. 

 

WIDEO: "Super Bowl" ważenia dyń. Zwyciężczyni ma prawie tonę

Amerykańska dynia pokonała o 145,4 kg polską rekordzistkę. W tegorocznym Bania Fest Festiwal Dyni w Sercu Opolszczyzny zwycięzcą został Mateusz Dąbrowski. Oprócz dyni mógł pochwalić się też największym pomidorem.

 

"Bania Fest Festiwal Dyni w Sercu Opolszczyzny", to coroczny konkurs, na który z całej Polski zjeżdżają się rolnicy specjalizujący się w hodowli ogromnych warzyw.

laf/grz / AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie