Ryszard Terlecki: prezydium komitetu politycznego PiS o wyprostowaniu relacji z KE

Polska
Ryszard Terlecki: prezydium komitetu politycznego PiS o wyprostowaniu relacji z KE
Polsat News
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki

Podczas poniedziałkowego prezydium komitetu politycznego PiS rozmawialiśmy o działaniach, które mają wyprostować nasze relacje z Komisją Europejską - powiedział dziennikarzom wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

W Sejmie dziennikarze pytali we wtorek wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, co było tematem poniedziałkowego posiedzenia prezydium komitetu politycznego PiS.

 

ZOBACZ: Ryszard Terlecki o przyspieszonych wyborach. "Nie chcemy ich, ale musimy brać to pod uwagę"

 

- Dwa tematy zasadniczo poruszane, pierwszy to sprawa pewnych zmian w rządzie, a drugi to Unia Europejska i działania, które mają, że tak powiem, wyprostować nasze relacje z Komisją Europejską - poinformował.

 

- Przedstawiciele naszej totalnej opozycji robią, co mogą, by nam zaszkodzić w Brukseli i to niestety jest bardzo przykre zjawisko - dodał.

Kiedy zmiany w rządzie?

Dopytywany, kiedy należy się spodziewać zmian w rządzie, odpowiedział: myślę, że niedługo.

 

Pytany z kolei, czy tematem spotkania były też niedzielne protesty w obronie obecności w UE, potwierdził. - Dość to marnie wypadło - ocenił. "20 tysięcy ludzi zwożonych z całego kraju i z Warszawy, która jest w dużym stopniu bazą wyborczą Platformy, to raczej jest niepowodzenie niż sukces" - dodał Terlecki.

 

ZOBACZ: Wicemarszałek Ryszard Terlecki: musimy szukać rozwiązań drastycznych

 

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja w obronie obecności Polski w UE zwołana Donalda Tuska w reakcji na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o UE.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie