Przelotne deszcze, deszcz ze śniegiem i silny wiatr. Pogoda na wtorek

Polska
Przelotne deszcze, deszcz ze śniegiem i silny wiatr. Pogoda na wtorek
Pixabay/3centista
Będzie deszczowo i coraz zimniej

Wtorek przyniesie dalsze pogarszanie się pogody. Temperatura obniży się. Nie mamy dobrych wieści dla meteopatów, ponieważ ciśnienie będzie spadać, a biomet przejdzie w niekorzystny. Synoptycy przewidują także opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a w wysokich partiach gór śniegu.

We wtorek chłodny front atmosferyczny, wędrujący z zachodu na wschód kraju, przyniesie w większości regionów słabe, przelotne opady deszczu i mżawki. Między kolejnymi falami opadów pojawiać się będą przejaśnienia.
 
Temperatura maksymalna od 10 stopni na zachodzie do 12 stopni na południu, w centrum i na północnym wschodzie. Wiatr z kierunku zachodniego będzie umiarkowany i silny, w porywach do 45 km/h. Będzie obniżać temperaturę odczuwalną.

Pierwszy śnieg w tym roku

- Spodziewamy się przelotnych opadów w całym kraju. Na Wybrzeżu istnieje możliwość wystąpienia burz. W rejonach podgórskich spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg w wysokich partiach Sudetów i Karpat. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od około 6 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich, do 9-12 stopni na Wybrzeżu. Na zachodzie kraju i nad morzem możliwy będzie porywisty wiatr z kierunków zachodnich i północno-zachodnich, dochodzący do 60 km/h - powiedziała Dąbrowska.

 

W nocy z wtorku na środę, w całym kraju dużo chmur z przelotnymi opadami. W rejonie Zalewu Wiślanego możliwe są burze. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, gdzie temperatura w nocy spadnie do zera, a przy gruncie do minus dwóch stopni. Na pozostałym obszarze prognozowane są temperatury od 2 do 4 stopni, z wyjątkiem strefy nadmorskiej, gdzie termometry mogą wskazać 6-9 stopni Celsjusza. W rejonach pogórskich spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu w wysokich partiach gór

 
Pogoda na wtorekTwojaPogoda.pl
Pogoda na wtorek
 
Ciśnienie jest umiarkowane i nadal będzie spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1009 hPa na Pomorzu Gdańskim do 1015 hPa na Śląsku i w Małopolsce. Biomet będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Możemy odczuwać ból głowy, znużenie i spowolnienie reakcji na bodźce.

W Tatrach spadł śnieg. Szlaki oblodzone

W wyższych partiach Tatr pojawiła się kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu. Występują oblodzenia, zwłaszcza w miejscach zacienionych po stronie północnej oraz w godzinach porannych. Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń" – czytamy w komunikacie turystycznym TPN.

 

Według zapowiedzi synoptyków najbliższe dni pod Tatrami będą mroźne. W środę rano śnieg ma padać w Zakopanem.

 
 
WIDEO: Prognoza pogody na antenie Polsat News
 
 
pdb/aml / Twoja Pogoda / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie