Małopolskie. Pił piwo i prowadził samochód, relacjonując to na żywo

Polska
Małopolskie. Pił piwo i prowadził samochód, relacjonując to na żywo
pxfuel
Kierowca miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie

Pijanego 24-latka, który prowadził samochód i relacjonował to na żywo za pośrednictwem mobilnej aplikacji internetowej, zatrzymali policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej. Mężczyźnie grożą teraz dwa lata więzienia – podała we wtorek małopolska policja.

Policjantów o sytuacji poinformował internauta, który widział relację w sieci. - Dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z aplikacji internetowych pewien mężczyzna relacjonuje na żywo swoją jazdę samochodem, w trakcie której pije alkohol. Z informacji przekazywanych podczas nagrania wynikało, że porusza się bmw i jeździ po terenie Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska - poinformował Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji.

 

Policjanci wybrali się w okolice Przytkowic. - Jednocześnie zainstalowali na swoich telefonach wskazaną aplikację, i - mając od osoby zgłaszającej nick autora relacji - również rozpoczęli jego obserwację. W pewnym momencie funkcjonariusze rozpoznali zabudowania, które ukazały się za szybą pojazdu 24-latka. Pojechali tam. Zauważyli bmw, za którego kierownicą siedział młody mieszaniec powiatu wadowickiego - podał Izdebski.

 

ZOBACZ: Podkarpackie. Pijany traktorzysta próbował uciec przed policjantami. Wjechał w pole

 

Policjanci zatrzymali auto. Kierowca miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. - Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat - powiedział policjant.

 

Funkcjonariusze zaapelowali do kierowców o rozwagę. "Wszyscy wiedzą, jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Szkoda, że nie wszyscy z tej wiedzy korzystają w praktyce" - dodał Bartosz Izdebski.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie