Robert Biedroń otrzymał maila z groźbą śmierci. "Będziesz wisiał, ty..."

Polska
Robert Biedroń otrzymał maila z groźbą śmierci. "Będziesz wisiał, ty..."
Polsat News
Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń otrzymał maila z groźbą śmierci i wyzwiskami; w wiadomości znalazły się także pogróżki wobec byłych premierów Donalda Tuska, Włodzimierza Cimoszewicza i Leszka Millera. Biedroń przekazał, że sprawa jest analizowana przez prawników.

Informację o wiadomości z pogróżkami europoseł przekazał w mediach społecznościowych. "Wczoraj po moim przemówieniu na Placu Zamkowym na mojej skrzynce przeczytałem taką wiadomość. Ten bijący hejt to efekt ciągłej polaryzacji społeczeństwa, przyzwalania na wypowiedzi takich ludzi jak poseł Braun i ciągłego jadu sączonego z ulicy Woronicza" - napisał Biedroń.

 

"Będziesz wisiał ty..."

 

Do wpisu załączył treść maila: "Będziesz wisiał ty p.dale j.bany w d.pę - ty k.rwo sowiecka i zdrajco naszej ojczyzny Polski. Powiesimy cię jak psa a obok ciebie pozostałe ku.wy sowieckie jak Tusk, całe PO plus Cimoszewicz syn p.dała i mordercy PZPR, Leszek Miller i cała plejada sowieckich zbrodniarzy wojennych. Dawno już powinniście wisieć ale teraz jest już czas najwyższy odejść jako pasożyt , złodziej, p.dał i bandyta sowiecki".

 

ZOBACZ: Warszawa. Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty współprzewodniczącymi Nowej Lewicy

 

Biedroń podjął kroki prawne

 

Polityk Lewicy poinformował, że przekazał sprawę prawnikom. - Przekazałem to naszym prawnikom i oni będą analizować, co z tym zrobić. Tzn. jeżeli są podstawy do ścigania, to ja uważam, że trzeba ich ścigać, ponieważ od tego typu słów do przemocy jest bardzo bliska droga - powiedział Biedroń.

 

- Mój przyjaciel z Pomorza prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przez wiele lat ignorował tego typu rzeczy, bo było na to przyzwolenie i bał się, że będzie oskarżany, że robi z siebie ofiarę, że nie znosi tego, a powinien to znosić jako polityk, mieć grubą skórę i było za późno dla niego - podkreślił Biedroń. - Nie powinniśmy dawać przyzwolenia na takie słowa i dlatego, jeżeli zachodzą znamiona popełnienia przestępstwa, to zgłoszę to do organów ścigania - zapowiedział europoseł. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie