Płock. Policja zatrzymała 29-latka podejrzanego o produkcję narkotyków. Miał przy sobie ecstasy

Polska
Płock. Policja zatrzymała 29-latka podejrzanego o produkcję narkotyków. Miał przy sobie ecstasy
Policja Mazowiecka
Rzeczy znalezione przy zatrzymanym mężczyźnie

Policjanci z Płocka znaleźli substancje i przyrządy służące do produkcji środków odurzających na terenie rodzinnej posesji 29-letniego mieszkańca tego powiatu. W chwili zatrzymania miał on przy sobie 150 gramów ecstasy, sól kokainową oraz broń. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Płocku poinformowała w poniedziałek, że funkcjonariusze z tamtejszego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu zatrzymali w piątkowe popołudnie 29-latka, który, według wcześniejszych ustaleń, miał posiadać zabronione substancje oraz zajmować się ich produkcją - jak się okazało, podejrzenia te potwierdziły się.

Przyrządy do produkcji środków odurzających

"Mężczyzna miał przy sobie 150 gramów ecstasy, sól kokainową oraz broń. W toku przeszukania pojazdu jak i garażu na terenie rodzinnej posesji 29-latka policjanci zabezpieczyli kilka beczek z zawartością sypkich substancji służących najprawdopodobniej do produkcji środków odurzających, menzurki, wagę i innego rodzaju przedmioty do wytwarzania narkotyków" - przekazała w komunikacie płocka policja. Jak podkreślono w informacji, "29-latek przyznał, że ujawnione przyrządy produkcyjne, jak i substancje to jego własność".

 

Rzeczy znalezione przy 29-latkuPolicja Mazowiecka
Rzeczy znalezione przy 29-latku

 

Według Komendy Miejskiej Policji w Płocku, broń, którą miał przy sobie w chwili zatrzymania mężczyzna to replika, którą, jak twierdził, "nosił, bo czuł się zagrożony". Wszystkie substancje i przedmioty odnalezione w trakcie zatrzymania i przeszukania zostały zabezpieczone, a sam 29-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. "Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi nawet do 10 lat więzienia" - zaznaczono w komunikacie.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie