Nowe przypadki koronawirusa. Dane Ministerstwa Zdrowia, 11 października

Polska
Nowe przypadki koronawirusa. Dane Ministerstwa Zdrowia, 11 października
Polsat News
Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 7 463 łóżek i 777 respiratorów

Mamy 903 nowe, potwierdzone przypadki koronawirusa - przekazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Jak dodano minionej doby nie zmarł żaden chory. Tydzień temu potwierdzono 684 zakażenia. To wzrost o 32 proc.

Mamy 903 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (215), lubelskiego (157), podlaskiego (76), zachodniopomorskiego (65), małopolskiego (53), pomorskiego (46), śląskiego (44), wielkopolskiego (43), łódzkiego (38), dolnośląskiego (34), podkarpackiego (31), kujawsko-pomorskiego (27), warmińsko-mazurskiego (20), świętokrzyskiego (13), lubuskiego (12), opolskiego (10). 19 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Minionej doby nie odnotowano żadnych zgonów z powodu Covid-19 oraz współistnienia zakażenia z innymi chorobami.

 

 

W szpitalach są 2 423 osoby z COVID-19, w tym 231 pacjentów podłączonych do respiratorów – podało w poniedziałek 11 października Ministerstwo Zdrowia. 11 września hospitalizowanych było 666 chorych z COVID-19.

 

Resort poinformował też, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 7 463 łóżek i 777 respiratorów.

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 96 742 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 669 688 zakażonych.

 

Możliwy powrót nauki zdalnej?

- Rząd chce utrzymać naukę stacjonarną. Dlatego w najbliższej przyszłości nie ma szans, byśmy systemowo kierowali dzieci i młodzież na naukę zdalną - powiedział w poniedziałek w Sygnałach Dnia Polskiego Radia minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.

 

Wyjaśniał, że "dzieci chodzą i będą chodziły do szkół stacjonarnie. Dane z piątku (...) pokazują, że zaledwie 22 szkoły w Polsce w całości były przez tych kilkanaście dni na kwarantannie, a 22 tys. szkół pracowało normalnie, stacjonarnie. W 500 szkołach mieliśmy pojedyncze przypadki kierowania na naukę zdalną na kilkanaście dni, w związku z kwarantanną".

 

ZOBACZ: Opole. Nauczyciel zakażony koronawirusem. Ponad stu uczniów na kwarantannie

 

Minister zwrócił uwagę, że "w przytłaczjącej większości, w 98 proc. szkół., lekcje odbywały się normalnie".

 

- I to się nie zmienia od prawie 1,5 miesiąca - dodał. - Nie ma szans w najbliższej przyszłości na to, żebyśmy systemowo dzieci znów przekazali rodzicom i zamknęli w czterech ścianach. Absolutnie nie ma na to szans. Dzieci i młodzież będą chodzili stacjonarnie do szkół - zapewnił Czarnek.

laf/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie