USA. Bezdomny odpowiada antyszczepionkowcom. Wideo hitem w sieci

Świat
USA. Bezdomny odpowiada antyszczepionkowcom. Wideo hitem w sieci
Twitter/Film The Police LA
Ray nie ma domu od siedmiu lat

Jedna z uczestniczek antyszczepionkowej demonstracji otrzymała ripostę, której z pewnością się nie spodziewała. Reakcja mężczyzny w kryzysie bezdomności stała się hitem internetu.

Kilka dni temu na Twitterze pojawiło się nagranie z jednej z demonstracji antyszczepionkowych w Los Angeles. Uczestnicy i uczestniczki, niosący transparenty z hasłami takimi jak "Tam gdzie jest ryzyko, powinien być wybór" kroczyli ulicami Hollywood.

 

W pewnym momencie jedna z protestujących powiedziała przez megafon: "Widzicie tych wszystkich bezdomnych na ulicach? Czy leżą martwi przez COVID? Nie! Dlaczego?".

Przechodzący obok mężczyzna w kryzysie bezdomności odpowiedział jej: "Bo jestem zaszczepiony, kretynko!".

 

Autorowi filmiku, prowadzącemu twitterowe konto Film The Police LA, udało się odnaleźć mężczyznę. Okazało się, że ma on na imię Ray i nie ma domu od siedmiu lat.

 

Społeczność skupiona na Twitterze postanowiła pomóc Rayowi. W tym celu powstała zbiórka pieniędzy na portalu GoFundMe. W ciągu 24 godzin zebrano ponad 17 tys. dolarów.

 

"Szybka aktualizacja: (Ray) ma swój telefon i dowód osobisty. Ma przygotowany nocleg" - napisał w czwartek autor profilu Film The Police LA.

an/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie