Migranci na granicy. Wstrzymano loty z Iraku na Białoruś

Świat
Migranci na granicy. Wstrzymano loty z Iraku na Białoruś
Straż Graniczna
Dla obywateli irackich realizowane będą jedynie loty powrotne z Białorusi

Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych - poinformował w sobotę na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służ specjalnych Stanisław Żaryn. To jeden ze szlaków migracyjnych, którymi na Białoruś trafiło w ostatnim czasie ponad 10 tys. osób.

"Ważny news! Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych. Dla obywateli irackich realizowane będą jedynie loty powrotne z Białorusi" - napisał Stanisław Żaryn.

 

Podczas piątkowej wspólnej konferencji z rzeczniczką SG ppor. Anną Michalską, Żaryn poinformował, że "szlak migracyjny jest pod stałą kontrolą Mińska". Opowiedział jak wygląda szlak migracyjny.

Żaryn: przetransportowano ponad 10 tys. migrantów

"Na potrzeby szlaku migracyjnego utworzone zostały w ostatnich miesiącach połączenia lotnicze z Bagdadu, Stambułu, Damaszku, Bejrutu czy Moskwy" - przekazał.

 

Dodał też, że od maja do sierpnia "udało się władzom białoruskim ściągnąć tymi szlakami migracyjnymi ponad 10 tysięcy osób". - Te osoby wciąż przybywają do Białorusi i są na tym terenie legalnie - mówił. 

ml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie