Zamość. Traktor zderzył się z lokomotywą. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala

Polska
Zamość. Traktor zderzył się z lokomotywą. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala
KMP Zamość
Traktor wpadł do rowu. Pomoc wezwał maszynista

- Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Niedzieliska kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę z doczepionym skaldem kolejowym - poinformowała st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło. 63-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godz. 16:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Niedzieliskach (gmina Szczebrzeszyn, woj. lubelskie).

 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem marki Ursus jechał od strony zabudowań w kierunku pól uprawnych - przekazała st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

 

KMP Zamość

 

- Traktor zbliżający się do przejazdu kolejowego nie zareagował na jadący pociąg i wjechał wprost pod lokomotywę z doczepionym składem kolejowym - dodała policjantka.

 

ZOBACZ: Podkarpackie: Nie żyje 29-latek z Dylągówki. Został przygnieciony przez traktor

 

Uderzenie było na tyle silne, że traktor wpadł do rowu. Pomoc wezwał maszynista, który zatrzymał się po uderzeniu. 63-latek jadący maszyną rolniczą trafił do szpitala. Maszynista i mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn byli trzeźwi.

 

KMP Zamość

 

 

Policjanci ustalili także, iż maszynista widział zbliżający się do przejazdu ciągnik, ostrzegał kierującego sygnałem dźwiękowym, włączył również hamulec alarmowy. Mundurowi wciąż wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie