W sobotę Kaczyński, Morawiecki i Puda przedstawią nowy program przygotowany z myślą o rolnikach

Polska
W sobotę Kaczyński, Morawiecki i Puda przedstawią nowy program przygotowany z myślą o rolnikach
flickr/Olgierd Rudak
W Polskim Ładzie będzie miejsce dla rolników?

W sobotę w południe Prawo i Sprawiedliwości planuje konwencję, podczas której prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa Grzegorz Puda przedstawią nowy program przygotowywany z myślą o wsi i rolnikach.

Konwencja odbędzie się poza Warszawą, a jej rozpoczęcie planowane jest na godz. 12.

 

Niedługo przedstawimy Polski Ład dla wsi - zapowiadał wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński w połowie lipca podczas jednego ze spotkań w ramach objazdu po kraju. Zaznaczył, że będą to nowe propozycje, wykraczające poza te zawarte w Polskim Ładzie.

 

- Przez cały czas nad tym pracujemy, żeby wieś stała się inna, dużo lepsza niż dzisiaj, jeżeli chodzi o to jak tam się żyje - zapewnił w lipcu Kaczyński.

 

ZOBACZ: Jarosław Gowin: Polski Ład to porażka wszystkich ludzi ciężkiej pracy

 

Przekonywał też, że dzięki nowemu programowi zwiększą się dochody na wsi i "luksus życia, możliwość korzystania z różnego rodzaju urządzeń, możliwość przenoszenia się z miejsca na miejsce - wszystko to będzie podniesione radykalnie".

 

- Zupełnie zmieni się życie na polskiej prowincji, w małych miastach. Zupełnie zmieni się co za tym idzie życie w Polsce - mówił wówczas prezes PiS.

"Praca musi się opłacać" 

O przedstawieniu nowego programu dla rolnictwa mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki w swoim cotygodniowym podcaście.

 

- Praca na wsi musi się opłacać, a życie na wsi musi być na europejskim poziomie, dlatego już w tę sobotę będziemy mieli dla polskiej wsi naprawdę dobre wiadomości - powiedział szef rządu.

 

- Bazując na Polskim Ładzie przedstawimy kompleksowy program dla polskiej wsi i polskiego rolnictwa - zapowiedział.

 

ZOBACZ: Sejm uchwalił nowelizację ustaw podatkowych, wdrażającą Polski Ład

 

Wśród tematów, które pojawią się podczas sobotniej prezentacji szef rządu wymienił m.in. kwestią dopłat dla rolników.

 

- Szanowni rolnicy - mamy dla was konkretną propozycję. Zero pięknych słów, a maksimum konkretnych rozwiązań. Oferta w moim poczuciu jest naprawdę ambitna. Nasz program gonienia standardów europejskich adresujemy do wszystkich grup, również do rolników i mieszkańców polskiej wsi - zapewnił Morawiecki.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie