USA. Gwałtowne ulewy i powodzie w Alabamie. Woda zalała drogi, ludzie uwięzieni w samochodach

Świat
USA. Gwałtowne ulewy i powodzie w Alabamie. Woda zalała drogi, ludzie uwięzieni w samochodach
East News/FR171624 AP/Associated Press
Jak zaznacza National Weather Service, zagrożenie powodziowe wciąż jest duże

Ulewne deszcze nawiedziły centralną część stanu Alabama w nocy ze środy na czwartek. Najwięcej deszczu spadło w hrabstwach Shelby i Jefferson - wezbrane wody zalały drogi, piwnice i domy. Wiele osób utknęła w swoich samochodach.

Nocne gwałtowne ulewy najbardziej dotknęły centralną część stanu, najwięcej deszczu spadło w hrabstwach Shelby i Jefferson. Amerykańska agencja rządowa National Weather Service (NWS) przekazał, że wiele osób zostało ewakuowanych ze swoich aut, w których utknęło wskutek zalania dróg. 

Zalane drogi i domy

Nagłe powodzie zablokowały wiele stanowych dróg, zalane zostały też piwnice i domy w wielu miejscowościach na terenie stanu. Władze wydały ostrzeżenia o możliwości zagrażających życiu podtopień i pojawienia się nagłych powodzi.

 

Jak zaznacza NWS, zagrożenie powodziowe wciąż jest duże. CNN informuje, że w ciągu jednej nocy spadło dwukrotnie więcej deszczu niż zazwyczaj spada na tym obszarze w ciągu całego miesiąca. 

 

 

ZOBACZ: Tajlandia. Powodzie i podtopienia. Świątynie pod wodą

 

- Mieliśmy kilkanaście wezwań do ludzi uwięzionych w samochodach na zalanych drogach, pracowaliśmy też przy uszkodzeniach spowodowanych przez złamane i wyrwane drzewa w całym obszarze miasta Birmingham - mówił CNN Jim Coker, dyrektor Agencji Zarządzania Kryzysowego w hrabstwie Jefferson, które najbardziej ucierpiało wskutek nagłych powodzi.

 

laf/zma/Reuters/polsatnews.pl/CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie