USA. Media: w 2021 r. na koronawirusa może umrzeć więcej Amerykanów niż w 2020 r.

Świat
USA. Media: w 2021 r. na koronawirusa może umrzeć więcej Amerykanów niż w 2020 r.
PAP/EPA/JUSTIN LANE
Amerykańskie media: w tym roku na Covid-19 może umrzeć więcej Amerykanów niż w 2020 roku

W USA liczba zgonów na Covid-19 w 2021 roku może przewyższyć tę z roku poprzedniego - prognozuje nowojorskie radio 1010 WINS powołując się na statystyki Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa i Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). W USA epidemia pochłonęła ponad 700 tys. ofiar.

Od momentu wybuchu epidemii w USA na Covid-19 zmarło 706 677 osób - wynika ze środowego zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Liczba ofiar epidemii w 2020 roku wyniosła około 377 tys. - przypomina 1010 WINS.

 

"Według CDC, przez ostatni tydzień każdego dnia z powodu koronawirusa umierało średnio 1444 osób. Stawia to USA na ponurej drodze do przyćmienia liczby ofiar z 2020 roku" - oceniła nowojorska stacja.

 

Radio zwróciło jednocześnie uwagę na to, że zdaniem ekspertów takich jak dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny prezydenta USA Joe Bidena, podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 może odwrócić kierunek pandemii.

Zaczęto już szczepić trzecią dawką

W USA zaczęto już szczepić trzecią dawką najbardziej narażone na zakażenie osoby, a liczba hospitalizacji spowodowanych infekcją koronawirusem spada.

 

"Najlepszym sposobem, aby zapewnić, że będziemy w dobrej sytuacji, gdy wejdziemy w zimę, będzie coraz więcej zaszczepionych ludzi" – przekonywał Fauci w rozmowie z CNN.

 

Jak szacują CDC blisko 65 proc. Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.

msl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie