Prawie 2 tys. zakażonych w szpitalach. Nowe dane o koronawirusie

Polska
Prawie 2 tys. zakażonych w szpitalach. Nowe dane o koronawirusie
Polsat News
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

- Na pewno dzisiejsze dane zapalają czerwoną lampkę, jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem i liczbę osób, które zmarły. To prawie 2 tysiące miejsc zajętych w szpitalach, w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 100 osób - poinformował na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Na pewno te dzisiejsze dane zapalają czerwoną lampkę, jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem i liczbę osób, które zmarły. To prawie 2 tysiące miejsc zajętych w szpitalach, w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 100 osób - tłumaczył wiceszef resortu.

 

- Na pewno czwarta fala się rozpędza, przypadków mamy coraz więcej - dodał Kraska, apelując do osób, które jeszcze nie zgłosiły się na szczepienie, aby to zrobiły.

Upaństwowienie ratownictwa medycznego

Wiceminister mówił także na antenie Polsat News o negocjacjach z protestującymi medykami. W ostatnich dniach kilkakrotnie zdarzyło się bowiem, że z powodu braku karetek (trwa protest ratowników) do wypadków wysyłane były śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Dziennikarka zapytała Kraskę o pomysł częściowego upaństwowienia ratownictwa medycznego. - Widzimy, że w tej chwili sytuacja jest dosyć trudna, w niektórych miastach dyrektorzy stacji nie chcą podejmować dialogu z ratownikami - tłumaczył polityk.

 

WIDEO: Kraska o sytuacji epidemiologicznej i negocjacjach z protestującymi medykami


- Wczoraj mieliśmy spotkanie z przedstawicielami medyków z Warszawy, którzy domagają się właśnie dialogi i nawet wyrazili w formie pisemnej, że chcą odwołania pana dyrektora. Wiem, że dzisiaj takie rozmowy będą podjęte - relacjonował dalej Kraska.

 

ZOBACZ: Niedzielski o rekomendacjach dot. cmentarzy 1 listopada: to nie będzie nagła decyzja

 

- Ale ta sytuacja pokazuje, że ta bardzo newralgiczna część polskiej ochrony zdrowia, którą jest ratownictwo medyczne dojrzewa do tego, żeby tę część przeorganizować - podkreślił wiceminister.


Kraska przyznał też, że w Ministerstwie Zdrowia od kilku miesięcy pracuje zespół, który przygotowuje nowelizację ustawy o pracy ratowników medycznych. - I także tam pojawia się temat upaństwowienia ratownictwa medycznego, aby takie sytuacje jak teraz się nie zdarzały - dodał.

 

zma / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie