Gołdap. Nastolatkowie podpalali włosy bezdomnym. Odpowiedzą za to przed sądem rodzinnym

Polska
Gołdap. Nastolatkowie podpalali włosy bezdomnym. Odpowiedzą za to przed sądem rodzinnym
Pixabay.com/ArtTower/Zdjęcie ilustracyjne

Gołdapscy policjanci ustalili tożsamość nastolatków podejrzewanych o znęcanie się nad bezdomnymi. To trzej chłopcy w wieku 13-14 lat, którzy kopali mężczyzn i podpalili im włosy. Odpowiedzą za to przed sądem rodzinnym - poinformowała we wtorek gołdapska policja.

Jak przypomniała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi mł. asp. Anna Barszczewska, w piątek policjanci zostali poinformowani o filmie, który został opublikowany w internecie.

 

Na nagraniu widać kilku nastolatków, którzy znęcają się w Gołdapi nad dwoma mężczyznami, m.in. podpalają im włosy. Na szczęście obrażenia 59- i 62-latka okazały się niegroźne.

Sprawcy to chłopcy w wieku 13-14 lat

Policjanci natychmiast zaczęli ustalać, kim są osoby zarejestrowane na filmie. Dotarli do poszkodowanych bezdomnych.

 

ZOBACZ: Śmierć matki i córki w Pułtusku. Wyniki sekcji wykazały, że to "samobójstwo rozszerzone"

 

Po rozmowie z policjantami mężczyźni złożyli stosowne zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Policjanci szybko ustalili dane sprawców. Jak się okazało, są trzej małoletni w wieku 13-14 lat. Ich tożsamość została potwierdzona w poniedziałek. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy ze sprawą mogą mieć związek inne osoby.

 

- Całość materiałów z postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach, jakie poniosą - podkreśliła policjantka.

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie