Pomorskie. Policja rozbiła gang złodziei. "Samochodem taranowali drzwi salonów"

Polska
Pomorskie. Policja rozbiła gang złodziei. "Samochodem taranowali drzwi salonów"
Policja Pomorska
Złodzieje działali w niekonwencjonalny sposób - samochodem taranowali drzwi salonów i w ten sposób wchodzili do środka.

Pięciu mężczyzn podejrzanych o zuchwałe kradzieże do salonów jubilerskich w Polsce i Niemczech zatrzymała policja. Szósty podejrzany w tej sprawie został doprowadzony z aresztu, gdzie trafił w związku z innym przestępstwem.

Jak powiedziała w poniedziałek Karina Kamińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

 

ZOBACZ: Seniorka straciła oszczędności. Dała złodziejowi wszystko, łącznie z kodami do karty

 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

 

- Wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku to kontynuacja wyjaśniania sprawy serii włamań do polskich i niemieckich salonów jubilerskich. W kwietniu tego roku policjanci z komendy wojewódzkiej razem z funkcjonariuszami straży granicznej weszli na teren posesji w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy handlowali luksusowymi zegarkami i biżuterią zrabowanymi ze sklepu jubilerskiego w Lipsku w Niemczech - dodała Kamińska.

"Młotki, łomy i obcinacze do rur"

Dzięki śledztwu namierzono kolejnych członków szajki włamywaczy do salonów jubilerskich. Złodzieje działali w niekonwencjonalny sposób - samochodem taranowali drzwi salonów i w ten sposób wchodzili do środka. Taki rabunek miał m.in. miejsce w jednym z gdańskich centrów handlowych.

 

ZOBACZ: Warszawa. "Lala" schwytany przez policję. Jest legendą wśród złodziei samochodów

 

Funkcjonariusze operacyjni i antyterroryści pod koniec września weszli jednocześnie do kilku mieszkań w Gdańsku i w powiecie gdańskim. Zatrzymali tam pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 41 lat, mieszkańców woj. pomorskiego.

 

- Zabezpieczono przy nich m.in. nośniki danych, telefony komórkowe, karty płatnicze, a także narzędzia mogące służyć do włamań: młotki, łomy i obcinacze do rur. Szósta osoba została doprowadzona z aresztu - tłumaczyła gdańska funkcjonariuszka.

Kradzież w centrum handlowym

Według śledczych, wśród zatrzymanych w kwietniu i wrześniu są osoby, które brały udział w kradzieży z włamaniem do salonu jubilerskiego w jednym z gdańskich centrów handlowych.

 

Na wniosek prokuratora, sześciu mężczyzn decyzją sądu trafiło na trzy miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadzą wspólnie funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego KWP w Gdańsku we współpracy z Wydziałem Operacyjno–Śledczym MOSG.

 

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie